یافته جدید محققان ژاپنی؛

استفاده از میزان كافئین خون جهت پیش بینی پاركینسون

استفاده از میزان كافئین خون جهت پیش بینی پاركینسون

به گزارش دكتر میوه مطالعه جدید نشان داده است میزان پایین كافئین در افراد مبتلا به پاركینسون در مقایسه با افراد فاقد این بیماری متداول تر می باشد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، بیماری پاركینسون یك اختلال مغزی است كه عموما باعث بروز مشكلاتی همراه با علائم حركتی، نظیر لرزش یا مشكل در راه رفتن می گردد. مطالعات قبلی نشان داده اند كه كافئین دارای تاثیر حفاظتی علیه این بیماری است.
در حال حاضر هیچ شیوه خوبی برای تشخیص بیماری پاركینسون در مراحل اولیه وجود ندارد. خیلی از علائم فیزیكی می توانند مشابه سایر مشكلات باشند، از اینرو تشخیص این بیماری غالبا شش ماه یا بیشتر بطول می انجامد.
مطالعه جدید شامل ۱۰۸ فرد مبتلا به بیماری پاركینسون بدون مشكلات آشكار حافظه و ۳۱ بیمار سالم همسن بدون این بیماری در قالب گروه كنترل بود.
محققان از تمامی این شركت كنندگان به صورت ناشتا ازمایش خون گرفته و خون شان را از لحاظ میزان كافئین و ۱۱ متابولیت كافئین كه كافئین را متابولیز می كنند، بررسی كردند.
هر دو گروه به طورمیانگین میزان مصرف روزانه كافئین شان مشابه بود، یعنی حدود دو فنجان قهوه در روز. اما محققان دریافتند افراد مبتلا به پاركینسون دارای میزان پایین تر كافئین و میزان كمتر ۹ متابولیت از ۱۱ متابولیت كافئین بودند.
محققان دریافتند افراد مبتلا به پاركینسون در مقایسه با گروه كنترل، میزان كافئین خون شان حدود یك سوم بود.
به گفته محققان، میزان كافئین و متابولیت های آن با شدت بیماری تغییر نمی نماید. بعنوان مثال، افراد در مراحل پیشرفته تر این بیماری، دارای میزان پایین تر كافئین یا متابولیت های آن نبودند.
همچنین محققان با بررسی تغییرات ژنی در رابطه با متابولیسم كافئین به تفاوتی در این ژن ها بین گروه ها پی نبردند.
دكتر شینجی سایكی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پزشكی جونتندو ژاپن، در این باره می گوید: «احتمالا كافئین در روده كوچك بیمار مبتلا به پاركینسون به خوبی جذب نمی شود. »
از آنجائیكه درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد محققان برای كاهش علائم بیماری ورزش كردن را سفارش می كنند.
 

1396/10/15
19:31:51
5.0 / 5
5066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است