عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

كاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت، یك لزوم است

كاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت، یك لزوم است

دكتر میوه: عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یكی از اقدامات بسیار موثر دولت و مجلس، جلب رضایت عمومی مردم در قالب طرح تحول سلامت بود كه توانسته آرامش مناسبی را در سطح جامعه برقرار كند.


به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، دكتر اكبر رنجبرزاده با تاكید بر تداوم اجرای طرح تحول سلامت، اظهار داشت: كاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت، یك لزوم است و همه مسئولان و نمایندگان بر روی این موضوع، اتفاق نظر دارند.

وی تصریح كرد: برای استمرار طرح تحول سلامت، نیاز است كه منابع مالی پایداری برای آن در نظر گرفته شود. در سالهای گذشته باید از محل ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها، ۴۸۰۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار می گرفت كه متاسفانه اختصاص این ردیف، به وزارت بهداشت تحقق پیدا نكرده است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه كمتر از ۳۵ درصد از اعتبارات وزارت بهداشت از محل ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها، تحقق پیدا كرده است، اضافه كرد: اعتبارات وزارت بهداشت از محل یك درصد مالیات بر ارزش افزوده هم به صورت كامل به این وزارتخانه اختصاص نیافت.

وی تصریح كرد: مطالبات عرضه دهندگان خدمات و تامین كنندگان دارو و تجهیزات پزشكی باید پرداخت شود و معوقات مالی آنها، قابل توجه است.

دكتر رنجبرزاده افزود: در بودجه سال آینده، بودجه بیمه ها تا حدودی افزایش پیدا كرده و امیدواریم كه با تخصیص كامل اعتبارات وزارت بهداشت، مشكلات موجود در تاخیر پرداخت ها به پرسنل و تامین كنندگان دارو و تجهیزات پزشكی كاهش پیدا كند.

عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: نگران معوقات مالی انباشته شده بیمه ها به وزارت بهداشت هستیم چراكه میزان این مطالبات، ۱۸ هزار میلیارد تومان است و لازم بود كه دولت به آن نیم نگاهی می كرد كه توجهی به آن نشده و ممكن است در سال آینده هم مشكلاتی را تولید كند.

1396/10/20
22:46:21
5.0 / 5
4804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است