رئیس انجمن نورویورولوژی اعلام كرد؛

لزوم انجام آزمایش PSA برای تشخیص سرطان پروستات

لزوم انجام آزمایش PSA برای تشخیص سرطان پروستات

دكتر میوه: رئیس انجمن نورویورولوژی، از سرطان پروستات بعنوان یكی از شایع ترین علل مرگ و میر در آقایان نام برد و بر لزوم انجام آزمایش PSA در سنین ۴۰ تا ۷۱ سالگی تاكید كرد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، دكتر مهری مهراد در نشست خبری به بیماری های مثانه و سرطان پروستات در آقایان اشاره نمود و اظهار داشت: سرطان پروستات بعنوان یكی از شایع ترین علت مرگ و میر در آقایان اشاره نمود و بر انجام آزمایش آزمایش PSA برای تشخیص این سرطان تاكید كرد.
رئیس انجمن نورویورولوژی با اشاره به اینكه انجام این آزمایش از ۴۰ سالگی تا ۷۱ سالگی ضروری می باشد، اضافه كرد: بهترین بهداشت سلامت مردان، رجوع یك بار در سال به متخصص اورولوژی برای چكاپ است.
مهراد با عنوان این مطلب كه اگر سایز پروستات زیر ۳۵ گرم باشد با سفارش های پزشكی و دارو قابل درمان است خاطرنشان كرد: اگر ادرار دفع نشود مشكل پروستات این افراد حادتر می شود
وی اضافه كرد: نگهداشتن ادرار در طولانی مدت عوارض زیادی دارد ازاین رو لازم است آقایان هر دو تا سه ساعت یكبار مثانه را تخلیه كنند.
رئیس انجمن نورویورولوژی بر لزوم آگاه بودن بر عفونت ها با علائمی همچون سوزش، تكرر و بوی بد ادرار اشاره نمود و اظهار داشت: با انجام آزمایش می توان از عوارض این عارضه در میانسالی جلوگیری كرد.
مهراد با عنوان این مطلب كه بزرگی خوش خیم پروستات گاهی به شكلی است كه سبب می گردد باقیمانده ادرار دفع نشود تاكید كرد: این مسئله می تواند مشكلات زیادی برای فرد تولید كند.
وی با اشاره به اینكه باقیمانده ادرار با سونوگرافی قابل تشخیص می باشد، تصریح كرد: دیابت یكی از بیماری هایی است كه مثانه را از بین می برد و در نتیجه افراد دیابتی به سمت نارسایی كلیه و دیالیز پیش می روند.
رئیس انجمن نورویورولوژی با عنوان این مطلب كه آقایان ۶۰ سال به بالا كه پروستات بزرگ دارند و از جراحی می ترسند برای نجات آنها باید عمل سنداژ صورت گیرد اضافه كرد: اگر عارضه این افراد با جراحی درمان گردد نیازی به سنداژ نخواهند داشت.
مهراد با بیان این مطلب كه عمل پروستات یك عمل ساده و سرپایی بوده كه عوارض زیادی ندارد تصریح كرد: كسانی كه PSA بالا دارند و مشكوك به سرطان پروستات هستند نگران نباشند چون این نوع سرطان قابل درمان است در صورتی كه به موقع تشخیص داده شود.
وی از دیابت و فشار خون بعنوان دو عامل تأثیرگذار روی سیستم كلیه و مثانه نام برد و اظهار داشت: نیاز است كه مردان میانسال با رجوع مداوم به اورولوژیست همواره از سلامت خود اطمینان پیدا كنند.
رئیس انجمن نورویورولوژی در ادامه به مبحث شب ادراری در پسربچه ها اشاره نمود و اظهار داشت: برخی از پسربچه ها اختیار ادرار شب را دیر به دست می آورند از همین رو لازم است توسط والدین سفارش هایی به آنها بشود كه حتما در زنگ تفریح مدرسه به دستشویی بروند زیرا اگر این كار انجام نشود سبب تنبلی مثانه خواهد شد.
مهراد در ادامه با بیان این مطلب كه سرطان پروستات می تواند عامل ارثی باشد، تاكید كرد: افرادی كه سابقه فامیلی این عارضه را دارند می بایست از ۳۵ سالگی آزمایش PSA را انجام دهند.

1396/10/22
22:53:08
5.0 / 5
4799
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است