توسط محققان استرالیایی ؛

ضعف حافظه ناشی از حاملگی

ضعف حافظه ناشی از حاملگی

به گزارش دكتر میوه خیلی از زنان آبستن از كاهش و ضعف حافظه خود شكایت دارند و حالا مشخص شده این پدیده واقعی است و می توان آن را در آینده اندازه گیری نمود.به گزارش دكتر میوه به نقل از نیواطلس، محققان استرالیایی دانشگاه دیكین می گویند كاهش حافظه ناشی از حاملگی یك بیماری واقعی است و در این وضعیت عملكرد بخش هایی از مغز مختل می گردد كه صرفا محدود به نگهداری از اطلاعات و حفظ حافظه هم نیست.
برای بررسی این مورد عملكرد حافظه ۷۰۹ زن آبستن و ۵۲۱ زن غیرباردار با یكدیگر مقایسه و اثبات شد كه زنان آبستن در انجام وظایفی كه مستلزم استفاده از حافظه، تمركز بر روی موضوعی خاص، تصمیم گیری و برنامه ریزی و جلوگیری از بروز احساسات است ضعیف تر عمل می كنند.
البته زنان حامله حتی در چنین شرایطی هم قادر به انجام امور روزمره و زندگی عادی خود هستند و مشكلات یادشده به معنای مختل شدن حیات آنها نیست. نكته كلیدی آن است كه زنان حامله برای انجام امور روزمره باید تمركز و دقت بیشتری نسبت به شرایط عادی داشته باشند.
پیش از این ثابت شده بود كه در دوران حاملگی فعالیت بخش خاكستری مغز كه وظیفه پردازش اطلاعات اجتماعی و انجام كاركردهای حافظه را بر عهده دارد، كاسته می شود و همین امر تغییراتی را در الگوهای خواب، نگرانی و میزان حال و حوصله زنان حامله بوجود می آورد.
 

1396/10/25
15:14:01
5.0 / 5
5181
تگهای خبر: بیماری , مغز , حافظه , حاملگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است