محققان عنوان می كنند؛

زمان ایست قلبی بر احتمال زنده ماندن تاثیر دارد

زمان ایست قلبی بر احتمال زنده ماندن تاثیر دارد

دكتر میوه: مطالعه جدید نشان داده است احتمال زنده ماندن در افراد دچار ایست قلبی كه در بیمارستان هستند افزایش می یابد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، به قول محققان دانشگاه كاردیولوژی آمریكا اگر ایست قلبی شب یا در تعطیلات آخر هفته اتفاق بیفتد، احتمال مرگ به مراتب بیشتر از زمانی است كه در طول روزهای هفته رخ دهد.
طبق نتایج این مطالعه، احتمال زنده ماندن ناشی از ایست قلبی در زمان استراحت شب در مقایسه با وقوع ایست قلبی در طول روز ۴ درصد كمتر است.
ایست قلبی یا آرست قلب در پزشكی، بصورت توقف گردش خون شناخته می شود. در این حالت عضلهٔ قلب هیچ گونه انقباضی نداشته و قلب هیچ خروجی و جریان خونی ندارد. ایست قلبی با «حمله قلبی» یا اختلال خونرسانی به قلب، متفاوت می باشد هرچند ممكن است ایست قلبی در اثر یك حمله قلبی هم اتفاق بیافتد.
یافته های مطالعه جدید برپایه آنالیز داده های بیش از ۱۵۱ هزار فرد بزرگسال دچار ایست قلبی بوده كه بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ در بیمارستانی در ایالات متحده بستری بوده اند.
یوچنا اوفوما، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «حدود ۵۰ درصد از ایست قلبی در بیمارستان در طول زمان استراحت بیمار در شب اتفاق می افتد. »
به گفته محققان، در صورت بهبود احتمال زنده ماندن فرد دچار ایست قلبی كه در طول استراحت شبانه روی می دهد، این وضعیت می تواند بر شمار بیماران زنده مانده تاثیر گذارد.

1396/11/06
17:56:57
5.0 / 5
5340
تگهای خبر: بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است