وزیر بهداشت:

پیشگیری از سرطان ها امكان پذیر است

پیشگیری از سرطان ها امكان پذیر است

به گزارش دكتر میوه وزیر بهداشت با اشاره به نرخ سرطان در كشور اظهار داشت: حداقل ۵۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری می باشند. سبك زندگی، نوع تغذیه و نوع سیاست گذاری در آن موثر هستند.دكتر سید حسن قاضی زاده در حاشیه همایش روز ملی مبارزه با سرطان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرطان مبحث بسیار مهمی است و كمتر خانواده ایرانی با آن درگیر نبوده اند. سند ملی سرطان را در جهت توسعه زیرساختها و میل از شیمی درمانی به رادیوتراپی مشخص می كند و در عین حال دستگاه های مربوط به درمان را مشخص می كند و وظایفی هم برای سازمان های مردم نهاد تعیین كرده است. همینطور درمان كسانی كه در معرض مبتلا شدن به سرطان هستند را بررسی نموده است.
وی اضافه كرد: بیمه ها نقش مهمی در بیماران مبتلا به سرطان دارند و همینطور رسانه ها هم نقش بسیار مهمی را ایفا می كنند و یكی از بخش های جذاب برای بینندگان، قسمت هایی است كه آگاهی بخشی می كند و سواد بهداشتی مردم را بالا می برد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: حداقل ۵۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری می باشند. سبك زندگی، نوع تغذیه و نوع سیاست گذاری در آن موثر هستند. پیشرفت در حوزه سرطان گامی به پیش است اما این برای ما كه مجری هستیم خیلی سخت تر است. این گام را خود مردم می بایست بردارند اما ما هم نباید فرافكنی كرده و از مسئولیت خود شانه خالی نماییم.
وی اضافه كرد: مجلس شورای اسلامی از یك طرف بودجه درمان را تعیین می كند و از سویی هم به افزایش بیماری ها فشار می آورد.
هاشمی در انتها اضافه كرد: ۵۰ درصد بیماری ها صرفاً به سبك زندگی خود فرد مربوط می گردد.
 

1396/11/07
20:08:20
5.0 / 5
5235
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است