دبیر انجمن آنكولوژی ایران:

یك چهارم سرطان های پستان زیر سن ۴۰ سال است

یك چهارم سرطان های پستان زیر سن ۴۰ سال است

دكتر میوه: دبیر انجمن رادیوتراپی و آنكولوژی ایران با اشاره به شیوع سرطان پستان در كشور اظهار داشت: یك چهارم سرطانهای پستان در سنین زیر ۴۰ سال اتفاق می افتد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، حسین فودازی در حاشیه همایش سرطان پستان و باروری اظهار نمود: سرطان پستان در كشور ما بعنوان شایع ترین سرطان در میان زنان شناخته می شود. سالانه ۷ الی ۸ هزار مورد جدید سرطان در زنان كشف می گردد. همینطور شایع ترین سرطان مردان، سرطان معده است.
وی اضافه كرد: با فرهنگ سازی های انجام شده در خلال سالیان اخیر، خوشبختانه زنان جوان توجه و آگاهی بیشتری نسبت به سیستم بدنی خود پیدا كرده اند كه سبب شده این نوع سرطان در مراحل ابتدایی كشف شود و هزینه و صدمه كمتری دربر داشته باشد.
دبیر انجمن رادیوتراپی و آنكولوژی ایران خاطرنشان كرد: سرطان سینه در ایران نسبت به كشورهای اروپایی در سنین پایین تری رخ می دهد، اما شیوع آن نسبت به آمار جهانی، نرمال می باشد. شیوع سرطان در ایران در دهه های چهارم و پنجم زندگی، بیشتر اتفاق می افتد؛ در حالیكه در سایر كشورها، این سرطان در دهه های ششم و هفتم شیوع بیشتری دارد.
فودازی اظهار داشت: یك چهارم سرطان های سینه در سنین زیر ۴۰ سال اتفاق می افتد كه آمار قابل توجهی است؛ دلیل آن می تواند مشكلات اضافه وزن، چاقی، تغذیه و... باشد.
وی ادامه داد: در سنین زیر ۴۰ سال اهمیت سرطان پستان دوچندان است، زیرا فردا در سنین باروری قرار دارد و ممكن است انجام بعضی از درمان ها با بارور شدن آن تداخل تولید كند.
به گفته دبیر انجمن رادیوتراپی و آنكولوژی ایران، برخی جراحی ها در سنین باروری و حتی در دوران حاملگی بی خطر است؛ شیمی درمانی هم به جز سه ماهه اول دوران حاملگی قابل انجام است.
فودازی با سفارش به زنان جوانی كه می خواهند در آینده دارای فرزند شوند، اظهار داشت: بهتر است زنان با رجوع به پزشك، این مورد را مطرح كنند، چون كه فریز تخمك یا فریز تخمدان در كشور قابل انجام است.
وی اضافه كرد: خیلی از توده هایی كه در پستان دیده می شود، سرطان تلقی نمی گردد و صرفاً بیماری های پستان به حساب می آید. حدود ۹۰ درصد از توده هایی كه در سینه زنان یافت می شود، توده های خوش خیم است كه با تجویز دارو و ویتامین ها درمان خواهد شد.
دبیر انجمن رادیوتراپی و آنكولوژی ایران تصریح كرد: همینطور بیشتر توده هایی كه در سینه زنان مشاهده می شود، كاملاً طبیعی است. در صورت لمس توده سِفت و بدون درد و یا در صورت رؤیت ترشحات از نوك پستان، حتماً باید به پزشك رجوع شود.

1396/11/12
15:31:42
5.0 / 5
5865
تگهای خبر: حاملگی , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است