وزیر بهداشت در حاشیه نهمین جلسه شورای راهبردی وقف و سلامت:

یك چهارم واحدهای بهداشتی و درمانی كشور، موقوفه هستند

یك چهارم واحدهای بهداشتی و درمانی كشور، موقوفه هستند

دكتر میوه: وزیر بهداشت ضمن تقدیر از رییس و مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه به علت همراهی با وزارت بهداشت، اظهار داشت: مشكلات لاینحل چند دهه ای بیش از 240 موقوفه حوزه سلامت با همكاری سازمان اوقاف و امور خیریه برطرف شده است.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر سید حسن هاشمی در حاشیه نهمین جلسه شورای راهبردی وقف و سلامت كه در وزارت بهداشت برگزارشد، با بیان این مطلب، اضافه كرد: حدود یك چهارم از واحدهای بهداشتی و درمانی همچون 133 بیمارستان كشور، موقوفه هستند كه خدمات بسیار ارزشمندی را به مردم عرضه می دهند.
وزیر بهداشت با اشاره به خدمات ارزشمند بیمارستان موقوفه نمازی شیراز، اظهار داشت: خیلی از بیمارستانهای تهران، ریشه وقف دارند و وقف، یكی از جلوه های زیبای آموزه های دینی است.
هاشمی از وقف بعنوان یكی از سنت های نیكو از گذشته تابحال یاد كرد و اضافه كرد: امروزه افراد نیكوكار بسیار زیادی در كشور وجود دارند كه با سازمان اوقاف و امور خیریه همكاری دارند؛ اما از همه مهمتر، همت بالای سازمان اوقاف و امور خیریه در جهت رعایت نكات مورد نظر واقفین در وقف نامه است.
وزیر بهداشت خاطرنشان كرد: وقف، هبه و نذر در حوزه سلامت و عرضه خدمات به مردم، نقش مهم و ویژه ای دارد و چراغی است كه فرد برای آخرت خود روشن می كند و از جانب دیگر، وقف از آموزه های ارزشمندی است كه فرد برای نسل های بعدی به یادگار می گذارد.
بر اساس گزارش وبدا، هاشمی با اشاره به اینكه از فرهنگ وقف در حوزه بهداشت و درمان می توان بهره های زیادی برد، خاطرنشان كرد: از واقفین در قید حیات، فوت شده، فرزندان، وراثان آنها و همینطور سازمان اوقاف و امور خیریه تشكر می كنم و امیدواریم كه همكاری ها ادامه داشته باشد.1396/11/26
16:09:28
5.0 / 5
4778
تگهای خبر: بیمار , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است