معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت:

الكترونیكی كردن خدمات سلامت در سال ۹۷ به ثمر می رسد

الكترونیكی كردن خدمات سلامت در سال ۹۷ به ثمر می رسد

دكتر میوه: معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه الكترونیكی كردن خدمات و استفاده از فناوری اطلاعات، به كیفیت، جامعیت، پوشش عادلانه خدمات و كاهش هزینه ها كمك می نماید، اظهار داشت: با تمهیداتی كه انجام شده، اقداماتی كه در حوزه الكترونیكی كردن خدمات سلامت از چهار سال قبل شروع شده، در سال ۹۷ به ثمر می رسد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر علی اكبر حق دوست با اشاره به برگزاری نشست مشترك وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با عنایت به اینكه عزم دولت و وزارت بهداشت بر مدیریت منابع است، داشتن اطلاعات به روز، به هنگام، جامع و كامل كه بتواند محل های هزینه ها را شناسایی كرده و كنترل كند، بعنوان یك لزوم از جانب دولت به دو وزارتخانه بهداشت و ارتباطات ابلاغ گردید.

وی ادامه داد: بین وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات زمینه های همكاری خوبی وجود دارد، همچون اینكه وزارت ارتباطات می تواند دسترسی ما را به دیتا بانك های سایر معاونت ها و وزارتخانه هایی كه داده های در رابطه با حوزه سلامت دارند، فراهم و تسهیل كند و در تامین نیروهای تخصصی انسانی هم كمك نماید.

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت دراین خصوص ادامه داد: در وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات، برخی از قوانین و مقررات دست و پا گیر است كه با گفت و شنودهایی كه صورت گرفت، نقاطی مشخص شد، تا تسهیلاتی در زمینه قوانین و مقررات و دسترسی ها بوجود آمده و همینطور استارت آپ هایی در این زمینه راه اندازی شود.
حق دوست اظهارداشت: به نظر می رسد با تمهیداتی كه انجام شده، اقداماتی كه در حوزه الكترونیكی كردن خدمات سلامت از چهار سال قبل شروع شده است، در سال ۹۷ به ثمر برسد و سال ۹۷ سال به یاد ماندنی در این حوزه خواهد بود.

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت درمورد قول هایی كه از جانب وزارت ارتباطات داده شد، اظهار داشت: وزیر ارتباطات در حوزه دسترسی ها، بیمه تكمیلی، تامین نیروی انسانی متخصص، دیتا بانك ها و مشاغل جدیدی كه می تواند در حوزه سلامت در ارتباط با IT تولید شود، قول همكاری داد و قراراست تیم مشتركی از دو وزارتخانه نقشه راه تهیه كنند.

بنابر اعلام وبدا، وی درمورد تاثیر خدمات الكترونیك در نظام سلامت اظهار داشت: الكترونیكی كردن خدمات و استفاده از فناوری اطلاعات، به كیفیت، جامعیت و پوشش عادلانه خدمات و كاهش هزینه ها كمك می نماید و درواقع پلی است كه فاصله نقاط محروم با مراكز استان ها را می كاهد و ضمن اینكه كیفیت خدمات افزوده می شود، سرعت انتقال اطلاعات و خدمات ارتقا داشته و هزینه ها كمتر می گردد كه ما در هر چهار بعد پیشرفت های خوبی داشته ایم.1396/12/22
16:38:00
5.0 / 5
4760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است