كشف حفره ای به اندازه یك سیب در جمجمه مرد ایرلندی!

كشف حفره ای به اندازه یك سیب در جمجمه مرد ایرلندی!

دكتر میوه: پزشكان با اسكن مغزِ یك مرد ایرلندی به حفره ای به اندازه یك سیب در جمجمه او و فضایی كه در واقع مغز او باید قرار داشته باشد، برخورد كردند.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، این مرد ۸۴ ساله به دلیل زمین خوردن های مكرر كه در افراد مسن شایع است و احساس ضعف در سمت چپ بدنش به اورژانس مراجعه نمود.

به غیر از مشكل ضعف كه تا سه روز ادامه داشت، كادر پزشكی از سلامت كامل این فرد بدون هیچ گونه پریشانی، ضعف ظاهری یا مشكلات بینایی و تكلمی خبر دادند.

اگر چه نتیجه آزمایش خون این فرد طبیعی بود ولی تصویربرداری ها از مغز او وجود یك حفره عجیب ۹ سانتی متری از هوا را در جمجمه نشان می داد.

پس از بررسی تصاویر اسكن مغزی این مرد ایرلندی، پزشكان در مورد علت وجود این حفره تردید داشته و احتمال اختلالات مادرزادی یا عمل های جراحی پیشین این فرد را مطرح نمودند كه خود این فرد انجام هر گونه عمل جراحی یا وجود اختلالات مادرزادی را تكذیب نمود.

این حفره بعنوان یك پنوماتوسل، حفره ای پرفشار از هوا، در سمت راست لوب پیشانی این فرد قرار گرفته است. این دسته از حفره ها معمولا در بیمارانی كه سابقه جراحی مغز یا مبتلا شدن به انواع مختلف عفونت را داشته اند معمول است ولی اندازه آنها بسیار كوچكتر است.

اسكن مغزی همینطور یك تومور خوش خیم استخوانی و یك سكته ناقص در مغز او را نشان داد. به منظور درمان این حفره، پزشكان پیشنهاد جراحی به او را دادند كه با عنایت به خطرات ناشی از جراحی، این مرد ایرلندی پیشنهاد را نپذیرفت ولی در عوض قرار شد انواع مختلفی از داروها را برای كمك به پیشگیری از سكته های آینده دریافت كند.

به گزارش نیوزویك، این پرونده پزشكان دیگر را تشویق می كند تا بیماران خویش را حتی اگر علائم شایع و رایج دارند به طور كامل بررسی كنند تا فرصت تشخیص صحیح بیماری های احتمالی را از دست ندهند.
1396/12/23
14:35:34
5.0 / 5
5236
تگهای خبر: بیمار , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است