معاون وزیر بهداشت مطرح كرد؛

سونامی سالمندی پیش روی ایران، پرستار در منزل نیاز داریم

سونامی سالمندی پیش روی ایران، پرستار در منزل نیاز داریم

دكتر میوه: معاون پرستاری وزارت بهداشت، اظهار داشت: با عنایت به اینكه جمعیت كشور به سمت سالمندی پیش می رود، تا ۳۰ سال آینده، ایران با سونامی سالمندی مواجه خواهد شد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، مریم حضرتی، بدون عرضه رقم كلی معوقات پرستاران، اضافه كرد: البته رقم این معوقات در بعضی شهرها و بخش های بیمارستانی كه مشغول فعالیت هستند، متغیر است.
وی اظهار داشت: با برنامه ریزی كه وزیر بهداشت و تاكیدی كه به روسای دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور داشتند، برای پرداخت معوقات پرستاران حداقل تا آخر اسفند قول داده شده و امیدوارم كه این معوقات هرچه سریعتر پرداخت شود.
معاون وزیر بهداشت، در مورد كمبود نیروی پرستاری در بخش های درمانی كشور هم پاسخ داد: در مجموع برپایه نیاز سنجی ها به بیش از ۱۰۰ هزار نیروی پرستاری برای بیمارستانهای دولتی كشور نیاز است كه جذب این شمار پرستار با عنایت به منابع مالی امكان پذیر و شدنی نیست.
حضرتی ادامه داد: در عین حال درسال ۹۶ در ۲ مرحله آزمون استخدامی در وزارت بهداشت حدود ۱۵ هزار نفر در گروه های پرستاری جذب مراكز درمانی كشور شدند.
وی اضافه كرد: علاوه بر این هم ۱۰ هزار دانشجوی پرستاری فارغ التحصیل دركشور داشتیم و جای امیدواری زیادی هست چون كه استقبال از این رشته در كشور رو به افزایش است.
حضرتی افزود: برای سال۹۷ هم در جهت افزایش تعداد پرستاران به ازای تخت های بیمارستانی حدود ۲۰هزار نفر دیگر به مجموع علاقمندان به رشته پرستاری در دانشكده های پرستاری اضافه و این تعداد هم تا ۴ سال آینده به مراكز درمانی كشور افزوده می شوند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، همینطور از اجرای برنامه پرستاری جامعه نگر اطلاع داد و اظهار داشت: اجرای این برنامه جدید فرصت های شغلی جدیدی برای پرستاران فراهم می كند.
حضرتی ادامه داد: مهمترین نكته ای كه اكنون در معاونت پرستاری وزارت بهداشت برآن تاكید می شود، پرستاری جامعه نگر هست و اینكه پرستاری از بیماستانها به سمت جامعه كشیده شود.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه جمعیت كشور به سمت سالمندی پیش می رود و تا ۳۰ سال آینده، ایران با یك سونامی سالمندی مواجه خواهد شد، نیاز به مراقبت از سالمندان در خانه ها هستیم.
حضرتی با اشاره به اینكه اجرای این طرح می تواند تولید انگیزه در گروه های دانشجویی رشته های پرستاری را هم افزایش دهد، اظهار داشت: به دلیل كمبود شدید نیروی پرستار در كشور، پرستاران مجبورند دو شیفت یا سه شیفت اضافه كاری الزامی داشته باشند و همچنان با مشكلات معیشتی مواجهند.

1396/12/24
17:53:45
5.0 / 5
4690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است