خصوصیت های گوشت قرمز سالم را می دانید؟

خصوصیت های گوشت قرمز سالم را می دانید؟

دكتر میوه: رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشت عمومی اداره كل دامپزشكی استان زنجان اظهار داشت: رنگ گوشت قرمز، باید روشن و طبیعی بوده و به تیرگی متمایل نشده باشد.«علی اشرفی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: گوشت سالم خصوصیت هایی دارد كه هر مصرف كننده ای باید آن ها را بداند. مثلا سطح خارجی گوشت نباید مرطوب یا خیس باشد و هیچ گونه بوی غیرطبیعی مثل بوی ترشیدگی و تعفن هم نباید از آن استشمام شود.

این مسئول با بیان این كه در محل اتصال گوشت به استخوان نباید بوی غیرطبیعی به مشام برسد، ادامه داد: وجود بوی غیرطبیعی در این قسمت نشانه فساد عمقی در لاشه گوشت است. این در شرایطی است كه موارد خون مردگی، قارچ زدگی و ذرات خارجی هم نباید در گوشت مشاهده شود.

وی اضافه كرد: گوشت نباید بیش از اندازه سفت و یا لزج و نرم باشد. چربی های گوشت هم باید سفید و یا متمایل به سفید و بدون هیچ گونه بوی نامطبوع باشد. علاوه بر این ارگان هایی مثل كبد(جگر) نباید دچار تورم و كیست و رنگ و بوی غیرطبیعی باشد.

اشرفی خاطرنشان كرد: گوشت نباید خشك و حالت چروكیده داشته باشد و محصول خریداری شده باید حتماً از مهر دامپزشكی برخوردار باشد. هم چنین گوشت های بسته بندی شده موجود در فروشگاه ها باید در یخچال نگه داری شود و در مدت معینی پس از تولید به فروش برسد؛ در واقع شهروندان هنگام خرید حتما باید به برچسب موجود روی محصول دقت كرده و تاریخ تولید و انقضا را مدنظر قرار دهند.

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشت عمومی اداره كل دامپزشكی استان زنجان تصریح كرد: به هیچ عنوان نباید گوشت چرخ كرده در فروشگاه های موجود در سطح شهر به صورت آماده عرضه شود و عرضه آن فقط باید به درخواست مشتری و در حضور وی و با رعایت همه مسایل بهداشتی از قبیل شست وشوی مناسب دستگاه صورت بگیرد.

وی خاطرنشان كرد: تاریخ تولید و انقضا، كد پروانه بهره برداری از اداره كل دامپزشكی استان، آدرس محل تولید و شرایط نگه داری (تازه، صفر تا 4 درجه سانتی گراد، منجمد، منفی 18 درجه سانتی گراد) مواردی است كه مصرف كننده حین خرید فرآورده های خام دامی بسته بندی شده باید به آن دقت كند.
1397/01/18
14:35:05
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: پزشك , تولید , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است