ضرورت واكسیناسیون فلج اطفال برای تمام كودكان ایرانی و غیرایرانی در سیستان و بلوچستان

ضرورت واكسیناسیون فلج اطفال برای تمام كودكان ایرانی و غیرایرانی در سیستان و بلوچستان

دكتر میوه: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان بر واكسیناسیون تمامی كودكان ایرانی و غیر ایرانی در مرحله دوم عملیات واكسیناسیون فلج اطفال تصریح كرد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر سید مهدی طباطبایی با بیان این خبر اضافه كرد: مرحله دوم طرح واكسیناسیون فلج اطفال همانند سال های قبل امسال از ۱۸ فروردین در استان شروع شد و در این طرح ۴۴۶ هزار كودك زیر ۵ سال بر ضد ویروس فلج اطفال واكسینه خواهند شد.
وی تصریح كرد: مرحله دوم عملیات تكمیلی واكسیناسیون فلج اطفال هر ساله به منظور ایمنی بیشتر و پوشش حداكثری و هم افزایی دزهای واكسن در استان های مناطق گرمسیری كشور برای كودكان زیر ۵ سال اجرایی می گردد.
طباطبایی اضافه كرد: ۲ هزار و ۹۰۰ تیم ۲ نفره در مرحله دوم، اجرای این طرح را برای ۴۴۶ هزار كودك زیر ۵ سال ایرانی و غیر ایرانی در سطح سیستان و بلوچستان بر عهده دارند.
بنابر اعلام وبدا، وی اظهار داشت: با وجود اینكه از سال ۷۹ هیچ موردی از بیماری فلج اطفال در بین كودكان ایرانی استان مشاهده نشده است، اما طرح واكسیناسیون برای ایمن سازی اطفال تا ریشه كنی كامل این بیماری اجرا خواهد شد.
گفتنی است، فلج اطفال بعنوان یك بیماری ویروسی یكی از خطرناك ترین بیماری های عصر حاضر است كه معمولا كودكان خردسال را مبتلا می كند و سبب فلج دائمی اندام های تحتانی بخصوص پاها می گردد.1397/01/19
14:24:15
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است