وزیر بهداشت:

خطر بی سوادی مدرن، جامعه را تهدید می كند

خطر بی سوادی مدرن، جامعه را تهدید می كند

دكتر میوه: وزیر بهداشت با اشاره به اینكه خطر بی سوادی مدرن جامعه ما را تهدید می كند، اظهار داشت: مدرك می دهیم و كمیت را زیاد می نماییم، این خطر علم طب را هم تهدید می كند. بعضی از همین افراد هم ممكن است در آینده اداره مملكت را به دست گیرند و ما از ناكارآمدی ها گلایه می نماییم.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر سیدحسن هاشمی در تبریز اظهار نمود: امروزه در دنیایی زندگی می نماییم كه در سراسر جهان، همه به هم نیاز دارند و نمی گردد به صورت جزیره ای حركت كرد، اعتقادم بر این است كه در تمامی حوزه ها اعم از سیاسی، اقتصادی و تجارت باید مطابق با جریان جهانی حركت كرد و خویش را جدا از دیگران ندید.
وی عنوان كرد: مردم ما به دنبال نفی تمامی اسارت ها، هزینه های فراوانی را پرداخت كردند. ازاین رو همه باید كوشیده و باور نماییم با شعار نمی گردد كشور را ساخت و علم و اخلاص است كه سبب پیشرفت می گردد.
هاشمی در ادامه با تاكید بر وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: اعتقاد قلبی ام این است كه هر جا كه حوزه و دانشگاه، با علم و اخلاص در جهت رفع مشكلات كشور گام برداشتند، موفق بودیم. باید عالم تربیت نماییم و به این منظور نیاز داریم در جرگه حركت جهانی قرار بگیریم و جوان ترها تلاش مضاعف كنند. رقابت امروزه سخت تر بوده و علم با سرعت چشمگیری در حال پیشرفت است.
وی با بیان این كه كشور باید ساخته شود، اظهار داشت: امیدواریم حاشیه ها در كشور كم تر شود، پیشرفت كشور در گرو علم، تلاش و اخلاص است. تزكیه و اخلاق علت آمدن پیامبر (ص) بود، از این رو آموزش پرورش، حوزه و دانشگاه هم باید محل تزكیه باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار نمود: می گردد باور كرد كه دانشگاه علوم پزشكی تبریز هم تراز با ملت قهرمانی است كه نامش آذربایجان است. دومین دانشكده طب و دومین دارلفنون در این خطه تاسیس شده است و دومین انتخاب من بعد زمان قبولی در دانشگاه، بعد از محل تولدم، دانشگاه آذرآبادگان در این خطه بود؛ چون كه همواره بوی آزادگی و جوانمردی و رشادت از این منطقه به مشام رسیده است و آذربایجان بخصوص تبریز، افتخار ایرانی ها است.
وزیر بهداشت با حضور در تبریز بعد از افتتاح سه پروژه درمانی، در مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشكی تبریز شركت كرد، همینطور در انتها این مراسم از پیشكسوتان علم طب در این دانشگاه تجلیل و از كتاب "دانشگاه علوم پزشكی تبریز در گذر تاریخ" و تمبر "هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه" رونمایی گردید.1397/01/31
21:24:24
5.0 / 5
5480
تگهای خبر: پزشك , دانش , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است