رئیس انجمن نورویورولوژی ایران مطرح كرد؛

خبر خوش برای بیماران دیابتی، كاهش مشكلات اورولوژی

خبر خوش برای بیماران دیابتی، كاهش مشكلات اورولوژی

دكتر میوه: رئیس انجمن نورویورولوژی ایران از روش جدیدی برای كاهش مشكلات اورولوژی در بیماران دیابتی اطلاع داد و اظهار داشت: این روش افقی جدید و امیدواری را در زندگی بیماران مبتلا به دیابت باز می كند.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، دكتر مهری مهراد در ارتباط با روش جدید درمان عوارض دیابت، تصریح كرد: دیابت بیماری است كه بر روی سیستم عصبی، عروقی و غدد درون ریز تاثیر می گذارد.
وی اضافه كرد: بیمار دیابتی تنها قند خونش بالا نیست بلكه عصب ها و عروق محیطی آنها هم تحت تأثیر دیابت قرار می گیرد بنابراین فرد دچار نوروپاتی می گردد كه این مسئله یك مشكل شایع در بیماران دیابتی به حساب می آید.
رئیس انجمن نورویورولوژی ایران با اشاره به اینكه بیماران دچار نوروپاتی، عصب اندام انتهایی آنها دچار مشكل شده بنابراین حس كمتری در این ناحیه از بدن دارند، دكتر مهری مهراد اظهار داشت: دیابت عوارض اورولوژی، مشكلات چشمی و فشارخون بالا به همراه دارد كه شایع ترین مشكلات اورولوژیك؛ نارسایی كلیه، مشكلات جنسی، عفونت های ادراری و بی اختیاری ادرار و عدم تخلیه كامل ادرار است.
مهراد بیان داشت: بیماران دچار دیابت باید دفع پروتئین ۲۴ ساعته خویش را توسط پزشك نفرولوژی چك كنند تا از نارسایی كلیه و تشدید این بیماری در آنها پیشگیری شود.
وی در مورد مشكلات جنسی بیماران مبتلا به دیابت، اظهار داشت: این افراد روند نرمال جنسی ندارند و توانایی جنسی این افراد بسیار كاسته می شود به صورتی كه یك جوان ۳۵ ساله مبتلا به دیابت كه تشكیل زندگی مشترك داده ممكن است به علت بیماری اش وضعیت جنسی مناسبی برای شروع زندگی نداشته باشد كه داروها هم نمی توانند چندان در رفع مشكل آن موثر واقع شوند چون كه مشكل فرد عروقی بوده و در رابطه با عصب محیطی است.
رئیس انجمن نورویورولوژی ایران با اشاره به اینكه به تازگی روش جدیدی برای كمك به این بیماران بوجود آمده است، اظهار داشت: می توان با استفاده از روش P–shot كه نوعی روش prp است، خون فرد را با سرنگ گرفته و هورمون های رشد به آن اضافه و سپس به خود فرد تزریق نماییم تا سلول های ناحیه جنسی دوباره بتوانند عروق آن سلول سازی كنند.
مهراد به مشكل بی اختیاری ادرار و عفونت ادراری در بیماران دیابتی اشاره نمود و اظهار داشت: فرد مبتلا به دیابت مثانه نرمالی ندارد و می توان گفت متأسفانه مثانه آن ها فلج است ازاین رو هنگامی كه مثانه بیمار پر شود تخلیه كامل ادرار انجام نمی گیرد و این مسئله عفونت ادراری و بی اختیاری های ادراری را برای فرد به همراه دارد چون كه فرد دچار نوروپاتی مثانه بوده و توانایی تخلیه كامل آن را ندارد.
وی تصریح كرد: استفاده از روش جدید، در زنان تزریق در واژن، و در آقایان در آلت تناسلی است و برای نخستین بار این كار از مركز دیابت تهران شروع شد و می توان گفت این روش افقی جدید و امیدواری را در زندگی بیماران مبتلا به دیابت و مشكل جنسی آنها باز می كند.

1397/02/19
13:14:14
5.0 / 5
4679
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است