علوم پزشكی تربت حیدریه و كابل تفاهم نامه امضا كردند

علوم پزشكی تربت حیدریه و كابل تفاهم نامه امضا كردند

دكتر میوه: تربت حیدریه - معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشكی تربت حیدریه اظهار داشت: بین این دانشگاه و دانشگاه خاتم النبیین كابل كشور افغانستان تفاهم نامه همكاری در زمینه های آموزشی و پژوهشی به امضا رسید.


حسن اژدری زرمهری روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: در بازدیدی كه دكتر سیدیوسف موسوی معاون دانشگاه خاتم النبین كابل از امكانات و فضای های آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشكی تربت حیدریه به عمل آوردند تفاهم نامه با هدف تحقق همكاری مشترك در زمینه های آموزشی و پژوهشی به منظور استفاده از تجربیات و توانمندی های موجود در جهت توسعه كمی و كیفی آموزشی و پژوهشی به امضای 2 طرف رسید.
وی با اشاره به اینكه در تفاهم نامه بهره مند شدن 2 طرف از توانمندی های آموزشی و پژوهشی مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: این بهره مندی شامل امكانات آموزشی، آزمایشگاهی، تخصصی، بالینی، كارگاهی، كتابخانه ای و ارتباطات بین المللی است.
اژدری زرمهری اضافه كرد: انتشارات كتاب و نشریات تخصصی، همكاری در مورد تحقیقات دانشجویان تحصیلات تكمیلی و پذیرش دانشجویان مقطع تحصیلات تكمیلی به منظور انجام پروژه های دانشگاهی و هم پذیرش دانشجو به صورت تمام وقت و پاره وقت از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.
معاون دانشگاه خاتم النبین كابل هم اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی تربت حیدریه از نظر ساختار آموزشی و پژوهشی و امكاناتی مانند آزمایشگاه ها بسیار مطلوب می باشد و پتانسیل بسیار زیادی در حوزه آموزش بین الملل دارد.
سیدیوسف موسوی با اشاره به اینكه این دانشگاه همینطور سامانه مناسبی برای گردشگران حوزه سلامت در منطقه می تواند باشد، اضافه كرد: باید توافقات آموزشی و پژوهشی، به صورت تبادل دانشجو و اعضای هیات علمی بین تربت حیدریه و كابل توسعه یابد و ما از این اقدام استقبال می نماییم.
دانشگاه علوم پزشكی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به 350 هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.
این دانشگاه 190 تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و 20 تخت در مه ولات دارد.
دانشگاه علوم پزشكی تربت حیدریه دارای 52 نفر عضو هیات علمی و 619 نفر دانشجو است كه دانشجویان در 10 رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشكی، تكنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع كاردانی، كارشناسی و كارشناسی ناپیوسته تحصیل می كنند.
ناوگان آمبولانسی این مركز درمانی این شهرستان به 47 دستگاه می رسد.
مركز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در فاصله 150 كیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.
1744/6121


1397/04/05
13:13:46
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: آزمایش , بهداشت , پزشك , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است