وزیر بهداشت با رئیس جمهوری آذربایجان دیدار كرد؛

گسترش همكاری های بهداشتی و درمانی ایران و آذربایجان

گسترش همكاری های بهداشتی و درمانی ایران و آذربایجان

دكتر میوه: وزیر بهداشت، اظهار داشت: ایران آمادگی كامل دارد در زمینه همكاری های بهداشتی، درمانی و دارویی با جمهوری آذربایجان مناسبات خویش را گسترش دهد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، دكتر سیدحسن هاشمی در دیدار با الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان با ابراز خرسندی رییس جمهور كشورمان بر تداوم همكاری های دو كشور، تصریح كرد: اشتراكات و پیوندهای فراوان فرهنگی، دینی و تاریخی دو ملت، بستر و فرصت مغتنمی است كه كمك می نماید دو كشور در تمام زمینه ها همچون مبحث بهداشت، درمان و دارو كه به صورت مستقیم با سلامتی مردم مرتبط می باشد، هم در بخش دولتی و هم خصوصی، همكاری نزدیكتری داشته باشند.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه حمایت روسای جمهور دو كشور ایران و آذربایجان، زمینه پیگیری جدی تر اجرای توافقات در موضوعات پزشكی، دارویی و درمانی را فراهم می آورد، اضافه كرد: دو كشور با استفاده از ظرفیت همسایگی، از توانمندی های قابل توجهی برای گسترش بیشتر روابط برخوردار می باشند و مهمترین هدف دو دولت، در این چندسال اخیر فراهم سازی بسترها و زیرساخت های لازم برای توسعه همكاری های دو جانبه و منطقه ای بوده است.
هاشمی خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی كامل دارد، در زمینه های مختلف همكاری های پزشكی، بهداشتی، درمانی و دارویی با جمهوری آذربایجان مناسبات خویش را گسترش دهد و شرایط لازم برای توسعه و رفاه دو ملت را بیش از پیش فراهم سازد.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی ایران در حوزه پزشكی پیشرفت های زیادی كرده و آمادگی دارد تا تجربیات خویش را در تمامی حوزه ها با جمهوری آذربایجان به اشتراك بگذارد، تصریح كرد: خیلی از بیماران از كشورهای دیگر برای انجام اعمال جراحی سنگین و پیچیده به ایران سفر می كنند، چراكه خدمات درمانی، با كیفیت بالا و هزینه های كمتر از سایر كشورها در ایران عرضه می گردد.
هاشمی درمورد دارو اظهار داشت: هم اكنون بیش از ۹۶ درصد نیاز دارویی ایران، در داخل كشور تولید می گردد و به بیش از ۳۰ كشور صادرات داروهای با كیفیت و پیشرفته داریم، همینطور تعدادی از داروهای ایران هم در آذربایجان به ثبت رسیده كه امیدواریم این تبادلات توسعه پیدا كند.
وزیر بهداشت با اشاره به حضور و همراهی برخی شركت های دارویی در این سفر، درمورد بسته همكاری آنها اظهار داشت: این شركت ها بسته همكاری خوبی تهیه كرده اند و امید است دستورات و توافقات روسای جمهور دو كشور در این سفر، عملیاتی شده و أفق های جدیدی در روابط دو كشور رقم خورد.
وزیر بهداشت در مورد همكاری های ایران و آذربایجان در زمینه اموزش اظهار داشت: در زمینه آموزش متخصصان و كادر بهداشتی و درمانی آذربایجان هم یك بسته همكاری تهیه شده است.
تاكید بر گسترش مناسبات بین ایران و آذربایجان در حوزه سلامت
همچنین در این دیدار، الهام علی اف، رییس جمهوری آذربایجان با تاكید بر ضرورت گسترش ارتباطات بین دو كشور، اظهار داشت: توافقات حوزه بهداشت و درمان نسبت به سایر حوزه ها بین دو كشور رشد كمتری داشته است و باید تلاش شود در این حوزه هم به رشد و ارتقای مناسبی دست پیدا نماییم، چراكه حوزه بهداشت و درمان با گستردگی های زیادی روبرو است.
رییس جمهوری آذربایجان بر پشتیبانی از توافقات بین ایران و آذربایجان تصریح كرد و اظهار داشت: مشكلاتی كه در مراحل آغازین اجرایی سازی ساخت كارخانه داروسازی وجود داشت، در این سفر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و حل خواهد شد.
وی با اشاره به پشتیبانی از حضور پزشكان ایرانی برای حضور در بیمارستان های آذربایجان، درمورد گسترش ارتباطات در حوزه بهداشت تصریح كرد: ایران و آذربایجان مرزهای طولانی باهم دارند كه باید در زمینه برنامه های بهداشتی بین دو كشور برنامه ریزی شود.
الهام علی اف از تولید ارتباطات موثر در حوزه آموزش استقبال كرد و تصریح كرد: قبلا تمامی دستورات را برای گسترش مناسبات در حوزه سلامت صادر كرده ایم و الان هم بر آنها تاكید می نماییم تا در روند آنها تسریع تولید شود.

1397/04/22
23:51:09
5.0 / 5
5125
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است