وزیر بهداشت خبر داد:

تعامل وزارت بهداشت و گمرك در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی

تعامل وزارت بهداشت و گمرك در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی

دكتر میوه: وزیر بهداشت اظهار داشت: همكاری بیشتر بین وزارت بهداشت و گمرك، منجر خواهد شد تا مشكلاتی كه در این مقطع برای حوزه دارو و تجهیزات پزشكی وجود دارند، حل شود.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، دكتر سیدحسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری با گمرك جمهوری اسلامی اظهار داشت: به اعتقاد صاحبنظران، گمرك جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصاد بی نظیر عمل كرده و توانسته در ارزیابی های بین المللی جایگاه ممتازی را كسب كند.
وی در ادامه اضافه كرد: به سهم خود بعنوان مسئول حوزه سلامت در نظام جمهوری اسلامی ایران، صمیمانه از خدمات دكتر عسگری و همكاران و معاونین ایشان در گمرك جمهوری اسلامی ایران، تشكر می كنم، چراكه در گمركات كشور كمك های شایانی عرضه داده اند و ضمن اینكه دقت و وسواس لازم را در جهت حفظ اموال عمومی مبذول می دارند، رعایت حقوق مردم بخصوص در حوزه سلامت را از اولویت های كاری خود قرار داده و تا جایی كه امكانات و تجهیزات اجازه می دهد به ساده سازی امور كمك می كنند.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه گمرك جمهوری اسلامی ایران اهتمام ویژه ای برای تسریع و تسهیل امور دارد، خاطرنشان كرد: در جلساتی كه با گمرك جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، شاهد بودیم كه این دستگاه، برای برداشتن موانعی كه برسرراه تمامی دستگاه ها همچون حوزه سلامت وجود دارد، چند گام فراتر است و یكی از این گام های مهم هم با امضای تفاهم نامه همكاری مشترك بین وزارت بهداشت و گمرك برداشته خواهد شد.
هاشمی درمورد مزایای این تفاهم نامه تصریح كرد: همكاری و تعامل بیشتر بین وزارت بهداشت و گمرك جمهوری اسلامی، منجر خواهد شد تا مشكلاتی كه در این مقطع برای حوزه دارو و تجهیزات پزشكی وجود دارند، حل شود و آمادگی بیشتری برای مقابله با تحریم های جاری كسب نماییم.
وی تصریح كرد: امیدوارم همكاران ما در حوزه سلامت هم با دقت و وسواس بیشتری از فرصت پیش آمده برای انجام ماموریت خود كه همان صیانت از سلامت مردم است، نهایت بهره را ببرند.
وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم هم اظهار داشت: در قالب این تفاهم نامه، خیلی از مشكلاتی كه در شرایط سخت در آینده امكان دارد برای شركت های دارویی، تجهیزات پزشكی، واردكنندگان، مواد اولیه و كارخانجات دارویی تولید شود، رفع خواهد شد.

هاشمی با اشاره به اینكه بدون شك منافع این تفاهم نامه متوجه مردم می شود، تصریح كرد: تولید كنندگان و وارد كنندگان دارو و تجهیزات پزشكی كشور از بابت ترخیص كالا نگرانی نداشته باشند، چراكه تمامی امور با دقت و سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.
وزیر بهداشت اضافه كرد: همه ما تلاش خواهیم كرد و این تلاش جمعی سبب می گردد تمام مردم آرامش بیشتری داشته باشند و چنانچه این آرامش برای اصحاب رسانه هم فراهم گردد كه كارها با سرعت و دقت بیشتری در حال انجام می باشد، مردم هم از موهبت تلاش ها بهره مند خواهند شد.

هاشمی در مورد تعامل سایر دستگاه ها با حوزه سلامت اظهار داشت: بكارگیری تلاش ها محدود به گمرك نیست، در بخش نقدینگی هم سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و خزانه داری كل و در بخش ارزی، بانك مركزی نهایت همكاری را خواهند كرد، البته شكل كار اندكی تغییر كرده است و تا شیوه های نوین جای خویش را باز كند، باید صبور بود.
وزیر بهداشت اظهارامیدواری كرد: می توان گفت همه درصدد هستند اموری كه مربوط به سلامت است با نهایت دقت، وسواس و با سرعت بیشتری پیگیری شود و چنانچه كارها از مسیر قانونی انجام شده باشد و كالایی از مسیر قانونی وارد كشور شود، بدون تردید با حداقل توقف در گمركات كشور، ترخیص خواهد شد.

1397/05/11
17:00:23
5.0 / 5
5241
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است