در نشست خبری عنوان شد؛

عرضه ۸۰ درصد خدمات پرستاری در منزل توسط افراد و مراكز غیرمجاز

عرضه ۸۰ درصد خدمات پرستاری در منزل توسط افراد و مراكز غیرمجاز

دكتر میوه: معاون توسعه و مدیریت نیروی انسانی سازمان نظام پرستاری اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد خدمات پرستاری در منزل توسط افراد و مراكز غیرمجاز عرضه می گردد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، محمد شریفی مقدم روز چهارشنبه در نشست خبری به فعالیت مراكز خدمات پرستاری در منزل اشاره و تصریح كرد: ۶۰ سال است كه در دنیا مراكز خدمات پرستاری در منزل فعال است و هم اكنون دنیا به سمتی می رود كه تخت های بیمارستانی را تعطیل كند، درحالی كه در كشور ما این اتفاق به علت سیاست های حاكم بر وزارت بهداشت اتفاق نیفتاده است.
وی با اشاره به اینكه هزینه راه اندازی یك تخت بیمارستانی در حدود یك میلیارد تومان است، اضافه كرد: آمارها نشان داده است نسبت پرستار به جمعیت در كشورهای اروپایی ۱۰ نفر به ازای ۱۰۰۰ نفر جمعیت است اما در ایران فقط این نگاه وجود دارد كه پرستاران در بیمارستان ها فعال باشند.
شریفی مقدم با بیان اینكه در كشور ما از دهه ۷۰ برای فعالیت مراكز خدمات پرستاری در منزل اقداماتی آغاز شد، اظهار داشت: در سال ۷۸ وزیر بهداشت وقت آئین نامه مراكز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل را ابلاغ نمود كه بر همین مبنا در حدود هزار مركز نسبت به دریافت مجوز اقدام نموده اند اما با عنایت به سیاست هایی كه بر این وزارتخانه حاكم بود، ۸۰ تا ۹۰ درصد این مراكز غیرفعال بوده است.
معاون سازمان نظام پرستاری با بیان این مطلب كه خدمات مراكز مراقبت پرستاری در منزل تحت پوشش بیمه نیست، خاطرنشان كرد: در سال ۹۵ یك برگه بعنوان تعرفه توسط معاونت درمان وزارت بهداشت به شورای عالی بیمه ارسال شد كه غیرواقعی بود، چونكه بر طبق این تعرفه ها، یك ساعت مراقبت تخصصی در منزل ۱۸ هزار تومان و مراقبت عمومی ۱۵ هزار تومان تعیین شده بود، درحالی كه در همان سال ۹۵ هزینه یك ساعت خدمات پرستاری برای دولت ۴۵ هزار تومان تمام می شد.
وی افزود: وقتی یك ساعت اضافه كار پرستار در بیمارستان ۱۵ هزار تومان است، چرا باید با ۱۰ هزار تومان بابت یك ساعت كار به منزل برود؟
شریفی مقدم تاكید كرد: این قبیل تصمیمات غیركارشناسی سبب شده است هم اكنون بیش از ۸۰ درصد خدمات پرستاری در منزل توسط افراد و مراكز غیرمجاز عرضه شود.

1397/05/18
18:30:24
5.0 / 5
4790
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است