رئیس دانشگاه علوم پزشكی قزوین:

نمی گذاریم خدمات درمانی در استان قزوین دچار وقفه یا توقف شود

نمی گذاریم خدمات درمانی در استان قزوین دچار وقفه یا توقف شود

دكتر میوه: قزوین- رئیس دانشگاه علوم پزشكی قزوین اظهار داشت: باوجود مشكلات اعتباری با تلاش شبانه روزی همكاران نمی گذاریم عرضه خدمات درمانی و دارویی در استان دچار وقفه یا توقف شود و با همه وجود در خدمت مردمیم.


به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، منوچهر مهرام به مناسبت روز خبرنگار در نشستی از خبرنگاران فعال در حوزه سلامت تجلیل نمود. وی در این جلسه ضمن تقدیر از همراهی خبرنگاران در تحقق اهداف دانشگاه علوم پزشكی اظهار داشت: ما در این دانشگاه از بیان مشكلات هیچ ابایی نداریم و خویش را در اتاق شیشه ای می دانیم كه همه چیز باید شفاف باشد. مهرام خاطرنشان كرد: درب بیمارستان ها به روی همه خبرنگاران باز است و شما می توانید گزارش تهیه كنید و ما را به نقد بكشید اما تنها یك درخواست داریم و این كه انصاف و عدالت را رعایت كنید و با اطلاع كامل از مسائل و درنظر گرفتن امكانات و اعتبارات به انتقاد سازنده بپردازید. رئیس دانشگاه علوم پزشكی قزوین یادآورشد: به تازگی مطلبی در مورد راه اندازی رادیولوژی در رسانه ها منعكس شد كه ما را دلخور كرد چونكه بعد از سالها وقفه، برای تامین امكانات رادیولوژی با سختی های فراوان اقدام نموده ایم اما به گونه ای مسائل عنوان شد كه منطقی نبود.
وی اظهارداشت: سالهاست این نیاز مورد بی توجهی قرار گرفته و كسی فكر آن نبوده و باید پرسید چرا رسانه ها این كمبود را بعنوان یك مطالبه عمومی تابحال مطرح نكردند. مهرام یادآورشد: امروز كه می خواهیم این نیاز استان را تامین نماییم شاید بیان غیر كارشناسی مسائل سرعت اجرای ما را بكاهد بنابراین انتظار داریم رسانه ها همراه باشند تا طرح های مهم درمانی استان بسرعت تكمیل شده و در اختیار مردم قرار گیرد. ۲ میلیارد تومان برای درمان افاغنه هزینه می كنیم ایشان در ادامه اظهار داشت: در استان بیش از ۱۷ هزار تبعه خارجی داریم كه خیلی از آنها به صورت غیرمجاز حضور دارند و تنها ۱۷ نفر ثبت شده و تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند و در رجوع به بیمارستان ها و مراكز درمانی هیچ هزینه ای پرداخت نمی كنند و بار سنگین آن به دوش دولت می باشد. مهرام خاطرنشان كرد: هرچند خدمت رسانی به همه مردم را وظیفه خود می دانیم اما گاهی هزینه ها بسیار سنگین است و سالانه ۲ میلیارد تومان فقط برای درمان اتباع بیگانه هزینه می نماییم. رئیس دانشگاه علوم پزشكی قزوین اظهارداشت: در چهارسال گذشته كارهای زیادی انجام داده ایم و برخی طرح ها در دست اجرا و برخی در حال تكمیل شدن است. وی بیان كرد: راه اندازی مركز آموزش بالینی دانشگاه، توسعه رشته های تخصصی، ارتقای شاخص های آموزشی و پژوهشی دانشگاه، راه اندازی كلینیك اختلالات خواب، تولید مركز پیوند كلیه و كاشت حلزون گوش در این مدت اجرایی شده است. مهرام اضافه كرد: طرح های عمرانی مركز رادیوتراپی، مركز جامع درمان سرطان، بیمارستان الوند، ساختمان الحاقی بیمارستان شهید رجایی و ساختمان پژوهشی دانشگاه از دیگر كارهای در حال اجراست.
وی در مورد جابجایی بیمارستان اعصاب و روان ۲۲ بهمن قزوین اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی آماده خرید مكانی در ساختمان سابق دانشكده غزالی است تا بیمارستان از مكان فعلی در راه آهن به این محل منتقل شود. رئیس دانشگاه علوم پزشكی قزوین در مورد بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین یادآورشد: این بیمارستان از طرح های ملی است كه با اجرای آن بخش زیادی از نیازهای درمانی استان برطرف خواهد شد. نقد رسانه ها را پیگیری می كنم مهرام در ادامه خواهان همكاری خبرنگاران در فعالیتهای دانشگاه علوم پزشكی شد و اظهار داشت: با در نظر گرفتن شرایط كشور باید بپذیریم كه خدمت رسانی در حوزه درمان بسیار پیچیده شده و ما تلاش می نماییم روند خدمت متوقف نشود. وی ادامه داد: هیچگاه دنبال پستهای بالاتر نیستم و اگر روزی مسئولیت نداشته باشم با فراغ بیشتری در مطب خود به بیماران خدمت خواهم كرد ولی تا روزی كه مسئولیت دارم با عزم جدی و تلاش شبانه روزی در كنار همكارانم در خدمت مردم قرار دارم. مهرام اظهارداشت: نقد همه رسانه ها و سایتها را مطالعه می كنم و اگر مشكلی و یا نقصی درست تذكر داده شده باشد بلافاصله پیگیری می كنم تا برطرف شود و شما خبرنگاران را زبان گویا و چشم بینای مردم می دانم كه مسئولان را در راه درست می توانید هدایت كنید.
تمام وقت در خدمت مردم هستم مهرام اظهار داشت: دنبال نمایش نیستم و می خواهم كاری ماندگار انجام دهم بنابراین باید وقت بگذارم و كار در حوزه دانشگاه و بیمارستانها بسیار زیاد است و اگر بخواهم كارها سامان یابد بایدتمام وقت درخدمت دانشگاه باشم بنابراین خیلی از جلسات استانی رانمی توانم شركت كنم. وی اظهارداشت: موانع و تهدیدات زیاد است اما با همه مشكلات تابحال نگذاشته ایم خدمت رسانی در بیمارستانها دچار وقفه شود و با كمك خیرین و مسئولان كوشیده ام خدمات درمانی به نحو مطلوبی در اختیار مردم باشد. رئیس دانشگاه علوم پزشكی خاطرنشان كرد: حلال و حرام را در كار رعایت می كنم، شفاف هستم و هزینه تلفن همراه من یك دهم هزینه ۵ سال قبل است و یك ریال برداشت خارج از شمول ندارم، سفر خارجی نرفته ام تا هزینه ای به دولت تحمیل نشود، مطب خویش را بسته ام و تمام وقت در دانشگاه هستم و ادعا نمی كنم همه چیز خوب است اما آنچه توانسته ام و در تعهدم بوده انجام داده ام وهرگز خویش را شرمنده مردم و خانواده شهدا نمی دانم چون با همه وجود كار كرده ام و تا روز آخر كار می كنم. وی اظهار داشت: فقط نتوانستم طرح الحاقیه بیمارستان قدس را انجام دهم كه از این بابت از مردم استان عذرخواهی می كنم.
در ادامه محمد حسن ارداقیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی قزوین اظهار داشت: بیشترین تعامل و همكاری را در استان با رسانه ها داریم و تابحال باوجود طرح مشكلات و انتقادهای مختلف هیچ مشكلی با خبرنگاران نداشته ایم. وی ادامه داد: تابحال به هیچ رسانه ای حتی اخم نكرده ایم و انتقادات را با روی باز می پذیریم و برای حل آن اقدام می نماییم. ارداقیان بیان كرد: با امضا تفاهم نامه با خانه مطبوعات استان برای عرضه خدمات سطح یك شامل معاینات پزشكی، آزمایشگاهی، غربالگری، پزشك متخصص و فوق تخصص اعلام آمادگی كرده ایم و پیگیر هستیم تا خدمات دندانپزشكی هم به خبرنگاران داده شود. ر ادامه از خبرنگاران فعال در حوزه سلامت استان تجلیل شد.

1397/05/21
13:27:59
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پژوهش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است