معاون انتظامی سازمان نظام پزشكی مطرح كرد؛

آمار شكایات بیماران بستری از پزشكان، واكنش به رای دادگاه ها

آمار شكایات بیماران بستری از پزشكان، واكنش به رای دادگاه ها

دكتر میوه: معاون انتظامی سازمان نظام پزشكی، اظهار داشت: تمام احكامی كه در دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشكی صادر می شود، در نهایت در تعزیرات حكومتی، دادگاه ها و شورای حل اختلاف تایید و صادر می گردد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، دكتر علی فتاحی در همایش اخلاق پزشكی، در مورد احكام دادسراهای انتظامی سازمان نظام پزشكی، اظهارداشت: تمام احكامی كه در دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشكی صادر می شود، در نهایت در تعزیرات حكومتی، دادگاه ها و شورای حل اختلاف تایید و صادر می گردد و مشخص نمی باشد كه چرا بعضی می گویند باید صدور حكم از سازمان نظام پزشكی گرفته شود.
وی اضافه كرد: در هیات های بدوی كه حكم صادر می شود، قوی ترین گروه متشكل از ۱۳ نفر شامل قاضی در راس كار و متخصصان گروه های مختلف پزشكی حضور دارند كه می توان گفت چنین تشكیلاتی در هیچ جا وجود ندارد.
وی افزود: در مجموع شكایت از كادر درمانی در همه جای دنیا وجود دارد و هیچ پزشكی نمی تواند بگوید كه كاری كه برای بیماران انجام می دهد ۱۰۰ درصد عارضه ندارد. بیمار نمی تواند تقصیر و قصور را از عارضه تشخیص دهد اما متاسفانه در فضای مجازی اینگونه مسائل زیاد مطرح می گردد.
وی تصریح كرد: در كل دنیا سه درصد اقدامات درمانی منجر به شكایت می گردد كه در ایران این رقم بسیار پایین تر است كه در بخش بستری یك دهم درصد است با وجود اینكه ۹۰۰ میلیون بار رجوع سرپایی و بستری در سال ۹۶ انجام شده است.

1397/06/16
00:52:15
5.0 / 5
5433
تگهای خبر: بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است