توصیه ای به افرادی كه طی چند روز گذشته واكسن آنفلوآنزا تزریق كرده اند

عرضه غیرقانونی واكسن آنفلوآنزای سال قبل در بعضی داروخانه ها، مردم مجددا واكسن جدید تزریق كنند

عرضه غیرقانونی واكسن آنفلوآنزای سال قبل در بعضی داروخانه ها، مردم مجددا واكسن جدید تزریق كنند

دكتر میوه: رییس اداره بیولوژیك سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه متاسفانه گزارش هایی در خصوص عرضه غیرقانونی واكسن آنفلوآنزای سال قبل از جانب بعضی از داروخانه ها دریافت كردیم، اظهار داشت: افرادی كه طی چند روز گذشته واكسن آنفلوآنزا تزریق كردند بدانند كه این واكسن ها برای سال قبل بوده و اثر بخشی لازم را ندارند و باید مجددا واكسن جدید آنفلوآنزا را تزریق كنند.دكتر علی واشقانی در گفت و گو با ایسنا، از توزیع واكسن آنفلوآنزای جدید از این هفته اطلاع داد و اظهار داشت: متاسفانه یكسری گزارش ها بخصوص در استان فارس داشتیم در خصوص این كه بعضی از داروخانه ها به صورت غیر قانونی واكسن آنفلوآنزای سال قبل را عرضه كردند كه این داروخانه ها شناسایی و برخوردهای قانونی لازم با آنها انجام شده است.

وی تصریح كرد: ازاین رو افرادی كه طی چند روز گذشته واكسن آنفلوآنزا تزریق كردند بدانند كه این واكسن ها برای سال قبل بوده و اثر بخشی لازم را ندارند. ازاین رو پس از توزیع واكسن جدید آنفلوآنزا باید مجددا آن را تزریق كنند.

واشقانی افزود: البته واكسن سال قبل عوارض خاصی برای مردم ندارد و مشكلش عدم اثربخشی است، ازاین رو از این هفته واكسن جدید آنفلوآنزا توزیع می گردد و افرادی كه طی چند روز گذشته این واكسن را تزریق كردند باید مجددا واكسن جدید را هم تزریق كنند.
1397/06/17
15:47:48
5.0 / 5
5018
تگهای خبر: داروخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است