بوی بیماری بر افراد سالم تاثیر می گذارد

بوی بیماری بر افراد سالم تاثیر می گذارد

دكتر میوه: كارشناسان با اشاره به اینكه بین بوی بدن و سلامت رابطه وجود دارد به بررسی این مورد پرداختند كه چگونه بوی بیماری می تواند بر افراد سالم اثرگذار باشد.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، به صورت كلی بوی بدن فرد، اطلاعات قابل توجهی را در مورد وضعیت سلامت عرضه می كند كه امكان دارد فرد نسبت به آن آگاهی نداشته باشد. كارشناسان در یك بررسی جدید به عرضه اطلاعات بیشتری در مورد اینكه بوی بیماری ها چه سرنخ هایی را در اختیار افراد دیگر قرار می دهد، پرداختند.

بیماری و عفونت می تواند بوی بدن را تغییر دهد. این مكانیزم حائز اهمیت می باشد درحالیكه افراد به صورت معمول از آن آگاهی ندارند. به صورت مثال، درصورتیكه بتوان بیماری سرما خوردگی را در یكی از مسافران اتوبوس تشخیص داد، می توان با خودداری از نشستن در كنار این فرد از مبتلا شدن به بیماری جلوگیری كرد.

در مطالعات پیشین نشان داده شد كه موش ها قادر هستند بیماری ها را با حس بویایی تشخیص دهند. این توانمندی بر رفتار اجتماعی آن ها تاثیر می گذارد و زمان و نحوه تعامل این موجودات با یكدیگر را تحت تاثیر قرار می دهد.

همچنین با در نظر گرفتن اینكه حیوانات نسبت به انسان ها از حس بویایی قوی تری برخوردار می باشند، بعضی از محققان كوشیده اند تا آن ها را برای تشخیص برخی بیماری های انسانی آموزش دهند. به صورت مثال، بعضی از متخصصان دانشگاه پنسیلوانیا آزمایشاتی انجام دادند تا سگ ها بیماری سرطان تخمدان را با استفاده از حس بویایی تشخیص دهند.

بررسی های جدید متخصصان آمریكایی نشان داده است بیماری نه تنها بر بوی بدن شخص بیمار بلكه بر بوی بدن افرادی كه در یك محیط با یكدیگر زندگی می كنند هم تاثیر می گذارد.

به گفته آنها، قرار گرفتن در معرض بوی بدن شخص بیمار واكنش های حفاظتی را در افراد دیگر به همراه دارد كه می تواند احتمال مبتلا شدن به عفونت را به حداقل برساند.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، نتایج بدست آمده از این مطالعه می تواند اطلاعات و آگاهی موجود در مورد اینكه چگونه بوی بیماری بر تعاملات اجتماعی تاثیر می گذارد، تغییر دهد.
1397/07/03
14:36:39
5.0 / 5
4762
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است