شركت وزیر بهداشت در چهلمین سالگرد بیانیه آلماآتا در قزاقستان

شركت وزیر بهداشت در چهلمین سالگرد بیانیه آلماآتا در قزاقستان

دكتر میوه: قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل از حضور جمهوری اسلامی ایران در چهلمین سالگرد بیانیه آلماآتا در قزاقستان اطلاع داد و اظهار داشت: در این مراسم، وزیر بهداشت كشورمان با وزرای بهداشت قزاقستان، اندونزی و روسیه دیدار خواهد داشت.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر محسن اسدی لاری در مورد برگزاری چهلمین سالگرد بیانیه آلماآتا در كشور قزاقستان، اظهار داشت: در سال ۱۹۷۷ در سی امین مجمع جهانی بهداشت در شوروی سابق (قزاقستان Alma-Ata )، شعار سلامتی برای همه تا سال ۲۰۰۰ (HFA ۲۰۰۰) اعلام و بیانیه آلماآتا منتشر گردید.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل هدف بیانیه آلماآتا را تاكید بر دستیابی همه مردم جهان به سطحی از سلامتی جسمی، روانی و اجتماعی در سال ۲۰۰۰ میلادی دانست و اظهار داشت: این بیانیه درصدد است تا برای همه مردم امكان برخورداری از یك زندگی موثر و مولد را فراهم آورد.
اسدی لاری با اشاره به افزایش دسترسی به خدمات سلامت در ایران پس از انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی ایران با عنایت به تاكیدات امام راحل در خصوص تولید عدالت در جامعه با تقدم روستائیان بر شهرنشینان، بیانیه آلماآتا در سال ۱۳۶۳ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.
وی ادامه داد: چهلمین سالگرد بیانیه آلماآتا، در قالب اجلاسی دو روزه ۳ و ۴ آبان ماه سال جاری با حضور وزرای بهداشت ۱۹۴ كشور جهان در شهر آستانه قزاقستان برگزار می شود.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل با اشاره به حضور وزیر بهداشت كشورمان به همراه معاون بهداشت و یكی از اعضای كمیسیون بهداشت و درمان در مراسم چهلمین سالگرد بیانیه آلماآتا، اضافه كرد: با عنایت به تجربیات خیلی خوب وزیر بهداشت كشورمان در بحث سلامت، دكتر هاشمی به پنج نشست دعوت شده اند و ریاست سومین نشست عمومی با وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
بنابر اعلام وبدا، اسدی لاری اضافه كرد: همینطور در حاشیه این اجلاس، وزیر بهداشت كشورمان دیدارهای جداگانه با تعدادی از وزرای بهداشت كشورهای جهان خواهد داشت و مقرر است در این دیدارها تفاهم نامه جامع بهداشت و درمان با تعدادی از این كشورها منعقد شود. همینطور وزیر بهداشت كشورمان با وزیر بهداشت روسیه هم دیدار خواهد نمود.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل در انتها یكی از اهداف برگزاری چهلمین سالگرد بیانیه آلماآتا را تاكید مجدد بر اجرا و ارتقای مراقبت های اولیه سلامت عنوان نمود و اظهار داشت: تلاش بر این است تا برای ۱۱ سال آینده، ضمن تكمیل مراقبت های اولیه سلامت، پوشش همگانی خدمات سلامت، كاهش پرداختی از جیب برای هزینه های درمانی، حمایت های مالی و افزایش كیفیت و كارایی خدمات سلامت تحقق یابد. البته به نظر می آید كه ایران در این زمینه از جایگاه خوبی برخوردار می باشد.1397/08/03
20:22:41
5.0 / 5
4655
تگهای خبر: بهداشت , تولید , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است