متخصصان می گویند؛

تاثیر دویدن بر تقویت مفاصل زانو

تاثیر دویدن بر تقویت مفاصل زانو

دكتر میوه: مطالعات نشان داده اند كه دویدن می تواند سلامت مفاصل زانو را حفظ نموده و حتی شروع بیماری های انحطاط مفاصل نظیر پوكی استخوان را به تاخیر اندازد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، تحقیق جدید محققان دانشگاه بریگام یانگ در یوتا آمریكا نشان داده است دویدن روزانه می تواند سلامت مفاصل و استخوان ها را حفظ كند.
برخلاف باور عمومی، محققان معتقدند دویدن باعث كاهش التهاب در مفاصل زانو شده و روند پیشرفت آن به سمت پوكی استخوان ا كُند می كند.
مت سالی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این باور كه دویدن در مسافت طولانی برای زانوها بد است صرفاً یك افسانه است.»
در این مطالعه، محققان نشانه های التهاب در مایع مفصل زانو چندین مرد و زن سالم در رده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال را قبل و پس از دویدن اندازه گیری كردند.
آنها دریافتند برخی نشانه های خاصی كه آنها در مایع استخراج شده زانو به دنبالش بودند (دو سیتوكین موسوم به GM-CSF و IL-۱۵) از نظر میزان غلظت در شركت كنندگان پس از ۳۰ دقیقه دویدن كاهش یافته بودند.
زمانیكه مایعات مشابه قبل و پس از شرایط غیردویدن استخراج شده بودند، نشانه های التهاب به میزان یكسان باقی مانده بودند.
یافته های این تحقیق نشان داده است كه در مورد افراد سالم و جوان، ورزش باعث تولید محیط ضدالتهابی می گردد كه می تواند در طولانی مدت برای سلامت مفاصل سودمند باشد.
حتی نتایج نشان داده است ورزش می تواند شروع بیماری های انحطاطی مفاصل نظیر پوكی استخوان را به تاخیر اندازد.

1397/08/05
14:32:52
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است