تصادف و اسلحه بلای جان كودكان در آمریكا

تصادف و اسلحه بلای جان كودكان در آمریكا

به گزارش دكتر میوه گروهی از كارشناسان آمریكایی به بررسی عوامل اصلی مرگ و میر در بین كودكان این كشور پرداختند.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، كارشناسان دانشگاه میشیگان برای پاسخ به این پرسش كه چه عواملی بیشترین تاثیر را در مرگ و میر كودكان این كشور دارد به ارزیابی اطلاعات موجود از سال ۲۰۱۶ میلادی پرداختند. بخشی از اطلاعات ارزیابی شده بیشتر از ۲۰ هزار مورد مرگ را در گروه سنی ۱ تا ۱۹ سال دربرداشته است.

كارشناسان آمریكایی در بررسی های خود مشاهده نمودند كه تصادفات رانندگی نخستین عامل مرگ و میر در بین این گروه سنی است و بعد از آن اسلحه در رتبه دوم قرار دارد. همینطور در سال ۲۰۱۶، بیشتر از ۳۱۴۰ كودك و نوجوان بر اثر انواع مختلف جراحت های ناشی از شلیك گلوله جان خویش را از دست داده اند.

به گزارش مدیكال دیلی، همینطور سرطان در رتبه سوم عوامل اصلی مرگ و میر كودكان در آمریكا قرار دارد و خفگی چهارمین رتبه را دارد. غرق شدگی، اوردوز مواد مخدر و نارسایی های مادرزادی هم از دیگر عوامل مرگ و میر كودكان در این كشور به حساب می آیند.

شماری از كارشناسان، این آمار را "شرم آور" توصیف كرده و با نگاهی منتقدانه این پرسش را مطرح می كنند كه چرا كشور پیشرفته ای چون ایالات متحده برای حفاظت از كودكان خود، اقدامات بیشتری انجام نمی دهد؟

آنها همینطور با اشاره به مطالعه دیگری كه اوائل سال جاری میلادی منتشر گردید یادآور شدند: یكی از یافته های این مطالعات تخمین می زند كه یك كودك در آمریكا حدودا ۵۷ درصد بیشتر از كودكان در سایر كشورهای ثروتمند احتمال دارد تا سن ۱۹ سالگی جان خویش را از دست بدهد.
1397/10/01
23:34:27
5.0 / 5
5167
تگهای خبر: ارزیابی , دانش , سرطان , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است