آگهی تازه سازمان ملل درباره مقاومت آنتی بیوتیكی

آگهی تازه سازمان ملل درباره مقاومت آنتی بیوتیكی

دكتر میوه: سازمان ملل در گزارش تازه ای اعلام نمود: داروهای آنتی بیوتیك موجود از قابلیت لازم برای مقابله با باكتری های مقاوم به دارو برخوردار نیستند و این امر به یك بحران جهانی تبدیل گشته است.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، كارشناسان این سازمان می گویند: بیماری های شایعی همچون سل در حال وارد شدن به مرحله ای هستند كه دیگر امكان درمان آنها وجود نخواهند داشت و این درحالیست كه فرآیندها و روش های پزشكی همچون جراحی به سبب افزایش هشداردهنده مقاومت آنتی بیوتیكی، خطرات بیشتری را نسبت به گذشته متوجه بیماران می كنند.
در گزارش سازمان ملل آمده است: مقاومت عوامل بیماری زا به داروهای آنتی بیوتیك كه در تمامی كشورها و با هر میزان درآمد وجود دارد به یك بحران جهانی تبدیل گشته است.
هر سال بیماری های مقاوم به دارو سبب جان باختن دست كم ۷۰۰ هزار نفر در جهان می شوند كه ۲۳۰ هزار مورد از آنها بر اثر مبتلاشدن به بیماری سل مقاوم به داروست.
كارشناسان برآورد كرده اند كه در صورت فقدان اقدامی جهانی تا سال ۲۰۳۰ میلادی در نتیجه شیوع بیماری های مقاوم به دارو سالانه نزدیك به ۱۰ میلیون انسان جان خودرا از دست می دهند.
به گزارش شبكه خبری سی ان ان، در این گزارش تاكید گردیده است زیاده روی و سوءمصرف داروهای آنتی بیوتیك در كنار مصرف فزاینده این داروها در بخش دام داری و كشاورزی، از مهمترین عوامل گسترش و رشد مقاومت آنتی بیوتیكی در سراسر جهان هستند.
منبع:

1398/02/11
20:22:19
5.0 / 5
4938
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است