گزارش دكتر میوه

سرگردانی پرستاران متقاضی اعزام به خارج، پرداخت۲۵۰۰پوند به كاریابی

سرگردانی پرستاران متقاضی اعزام به خارج، پرداخت۲۵۰۰پوند به كاریابی

به گزارش دكتر میوه برخی از پرستاران متقاضی اعزام به خارج از كشور در حالی به اعتبار یكی از كاریابی های بین المللی مجاز مبادرت به ثبت نام كردند كه كشور مقصد نمی تواند در حوزه سلامت از ایران نیروی كار پذیرش كند.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، شهریور ماه سال قبل بود كه رئیس انجمن صفنی كاریابی های بین المللی خبر از آغاز اعزام نیروی كار به آلمان و انگلیس داد كه به قول وی، بنا بر قراردادی كه بر مبنای فهرست رسمی مشاغل مورد نیاز كشور انگلستان با مؤسسه ITWR از این كشور منعقد شده است، اعزام نیروی كار در چند رشته همچون «پرستاری» به این كشور صورت خواهد گرفت.
اما حدود سه ماه و ۱۰ روز بعد از این خبر یعنی نیمه آذرماه، سازمان ملی خدمات بهداشت در انگلیس (NHS) در اطلاعیه ای در مورد «جذب نیرو در كشورهای در حال توسعه» از راه كاریابی ها توضیحاتی عرضه داد كه به استناد آن، طبق آئین نامه استخدام بین المللی سازمان خدمات بهداشت در انگلیس، نباید از كشورهای در حال توسعه نیروی متخصص در حوزه سلامت جذب شود كه «ایران» هم این فهرست قرار دارد. البته این محدودیت فقط برای جذب نیرو از راه كاریابی ها است و مشمول اقدامات شخصی خود افراد نمی گردد.


در همین زمینه یكی از پرستاران متقاضی اعزام به خارج از كشور در تماس با خبرگزاری مهر، با اشاره به طی فرآیند اعزام خود اظهار داشت: بنده با عنایت به اینكه مبحث مهاجرت كاری را دنبال می كردم، اخبار را از مراجع رسمی و كاریابی های خارجی پیگیر بودم.
وی اظهار داشت: از راه یكی از كاریابی های بین المللی قرارداد بستم. در جریان انجام فرآیند كار، یكی از كاریابی های بین المللی كه در لیست كاریابی های مجاز وزارت كار هم قرار دارد، با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود كه « ایران در فهرست ممنوعیت جذب پزشكان در انگلستان» قرار دارد كه بر طبق این اطلاعیه پرستاران و پزشكان ایرانی نمی توانند در انگلیس استخدام شوند.
این پرستار متقاضی اعزام به خارج از كشور همینطور اظهار داشت: بلافاصله با كاریابی صادركننده اطلاعیه تماس گرفتم و آنها اعلام نمودند «ما هم برای اعزام نیروی كار به انگلیس قرارداد داشتیم ولی با عنایت به این ممنوعیت، كاریابی ها نمی توانند اعزام داشته باشند و مبحث را به دفتر هدایت نیروی كار وزارت كار هم اطلاع دادیم.»
وی افزود: بعد از آن، به كاریابی كه برای اعزام اقدام نموده بودم، تماس گرفتم و مبحث را اطلاع دادم اما گفتند كه به شما اطلاع می دهیم. بعد از آنكه با گذشت چند روز خبری از كاریابی مربوطه نبود شخصا پیگیری كردم كه اعلام نمودند اطلاعیه «قرار گرفتن ایران در فهرست ممنوعیت استخدام پزشكان در انگلیس» كذب است.
این پرستار با اشاره به اینكه به قول كاركنان كاریابی كه با آن برای اعزام به انگلیس قرارداد منعقد كرده ام، مدیر این كاریابی، ریاست انجمن صنفی كاریابی های بین المللی را بر عهده دارد، تصریح كرد: آنها اعلام نمودند كه با كاریابی نشر دهنده این اطلاعیه باید برخورد شود و من هم به اعتبار اینكه مدیر این كاریابی، رئیس انجمن هم هست اعتماد كردم.
وی اظهار داشت: برای كسب اعتماد بیشتر، ایمیلی به سازمان خدمات بهداشت در انگلیس فرستادم، در خصوص اینكه تمایل دارم بعنوان پرستار به این كشور اعزام شوم؛ آنها هم بلافاصله در پاسخ به ایمیل اعلام نمودند بر مبنای فهرست جدیدی كه از دسامبر ۲۰۱۸ انتشار یافته امكان پذیرش نیروی كار از چند كشور همچون ایران را ندارند.

۲۵۰۰ پوند به كاریابی پول دادیم اما خبری از اعزام نیست
این پرستار متقاضی اعزام اضافه كرد: ایمیل سازمان بهداشت انگلیس را برای انجمن صنفی كاریابی های بین المللی هم ارسال كردم اما باز هم تاكید نمودند كه ما با كشور انگلیس در زمینه اعزام نیروی كار همكاری داریم.
وی اضافه كرد: حدود ۲۰۰ نفر از پرستاران متقاضی اعزام به انگلیس با اعتماد به این كاریابی هر نفر ۲۵۰۰ پوند پرداخت كردند اما ظاهرا اعزام نیروی كار به انگلیس ممنوع شده است.
وی همینطور اضافه كرد: طی مدتی كه مبادرت به درخواست اعزام به انگلیس كرده ام، به اعتبار اینكه این كاریابی در فهرست كاریابی های مجاز وزارت كار قرار دارد و قابل اعتماد است، حتی منزل خویش را فروخته ام و هزینه های زیادی را صرف امور جانبی و تهیه مدارك مورد نیاز كرده ایم.
به گفته این فرد، حتی كاریابی كه اطلاعیه اولیه ممنوعیت اعزام نیروی كار به انگلیس را صادر كرده بود اعلام نمود كه مستندات لازم را برای وزارت كار به صورت فكس ارسال كرده است.1398/07/20
19:33:52
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است