داروی فشارخون را پیش از خواب مصرف كنید

داروی فشارخون را پیش از خواب مصرف كنید

دكتر میوه: پزشكان اسپانیایی بر طبق نتایج یك تحقیق بزرگ دریافتند كه مصرف داروی فشار خون هنگام خواب اثربخشی بیشتری دارد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، این متخصصان معتقدند مصرف داروی فشار خون بالا در شب و هنگام خواب می تواند خطر حمله قلبی و سكته مغزی را به نصف كم كند.
كارشناسان اظهار داشتند: یافته های بدست آمده می تواند دستور مصرف چنین داروهای تجویزی را تغییر دهد هرچند این پرسش مطرح است كه چرا مصرف داروی فشار خون بالا در شب این اثربخشی را دارد.
پژوهشگران اسپانیایی معتقدند اثربخشی بیشتر داروی فشار خون بالا هنگامیكه قبل از خواب مصرف شود به ساعت زیستی بدن مرتبط می باشد و می توان اظهار داشت كه روند فرآوریِ مواد و تركیب های شیمیایی در بدن در طول ۲۴ ساعت متفاوت می باشد.
بگفته پژوهشگران وقتی یك دارو در زمان های مختلف از شبانه روز مصرف می شود می تواند اثرات متفاوتی داشته باشد. همین طور مصرف داروی فشار خون بالا با دوز برابر در دو زمان مختلف فارماكوكینتیك متفاوتی دارد و بدین سبب همچون دو داروی مختلف رفتار می كند.
به گزارش روزنامه گاردین، همین طور تحقیقاتی كه در گذشته انجام گرفته نشان میدهد "فشار خون بالا هنگام خواب" و همین طور "اختلاف ناچیز بین میزان فشارخون در طول روز و شب" از عوامل خطرزای مهم در بروز مشكلات قلبی عروقی هستند.
منبع:

1398/08/02
00:41:10
5.0 / 5
5090
تگهای خبر: پزشك , پژوهش , قلب , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است