مطالعات نشان می دهد؛

چاقی در میانسالی احتمال مبتلاشدن به آلزایمر را بیشتر می كند

چاقی در میانسالی احتمال مبتلاشدن به آلزایمر را بیشتر می كند

دكتر میوه: پژوهشگران عنوان می كنند چاقی در میانسالی با افزایش خطر زوال عقل در سنین بالاتر مرتبط می باشد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، تیمی از پژوهشگران بین المللی و بریتانیایی با مطالعه بیشتر از یك میلیون زن در بریتانیا دریافتند افرادی كه در اواسط دهه ۵۰ عمرشان چاق هستند در مقایسه با زنان دارای وزن سالم، ۲۱ درصد بیشتر با ریسك ابتلاء به زوال عقل در طول ۱۵ سال بعد به بالا مواجهند.
محققان در این مطالعه بیشتر از ۱.۱ میلیون زن متولدشده در بریتانیا بین سال های ۱۹۳۵ و ۱۹۵۰ را بررسی كردند. سن این زنان در شروع مطالعه ۵۶ سال بود و هیچیك مبتلا به زوال عقل نبودند.
شاخص توده بدنی هریك از زنان اندازه گیری شد. همین طور در مورد رژیم غذایی و ورزش شأن هم از آنان سوال شد. این زنان به طورمیانگین به مدت ۱۸ سال تحت نظر بودند.
محققان دریافتند در این مدت حدود ۲.۱ درصد زنان چاق مبتلا به زوال عقل تشخیص داده شدند درحالیكه این رقم در زنان دارای وزن سالم ۱.۶ درصد بود.
به گفته پژوهشگران خیلی از شاخصهای در رابطه با چاقی برای مغز مضر هستند. این فاكتورها شامل كلسترول بالا، میزان بالا التهاب و افزایش خطر سكته است.
همچنین افراد چاق با مشكلات و اختلالات خواب هم روبرو هستند و مغزشان برای دریافت اكسیژن كافی به منظور عملكرد مناسب با چالش مواجه می باشد.


منبع:

1398/10/12
23:51:42
5.0 / 5
4601
تگهای خبر: پژوهش , چاقی , رژیم غذایی , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است