محققان كانادایی پی بردند؛

مبتلایان HIV با ریسك بالای بیماری انسداد مزمن ریوی مواجه اند

مبتلایان HIV با ریسك بالای بیماری انسداد مزمن ریوی مواجه اند

دكتر میوه: نتایج مطالعه جدید نشان میدهد بیماران مبتلا به HIV در معرض ریسك بالاتر بیماری مزمن ریوی قرار دارند.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، پژوهشگران بیمارستان سنت میشل اونتاریو كانادا در مطالعه اخیر خود دریافتند افراد مبتلا به HIV، 34 درصد بیشتر با احتمال ابتلاء به بیماری مزمن ریوی روبرو هستند و در مقایسه با سایر افراد، ۱۲ سال زودتر به این بیماری مبتلا می شوند.
محققان در این مطالعه، وقوع این بیماری را در میان افراد ۳۵ سال به بالا كه با HIV یا بدون آن زندگی می كردند بین سال های ۱۹۹۶ و ۲۰۱۵ بررسی كردند.
نتایج نشان داد افراد مبتلا به HIV با میانگین سنی ۵۰ سال، بیماری انسداد ریوی شأن تشخیص داده شده بود درحالیكه در افراد فاقد HIV، سن تشخیص بیماری ۶۲ سال بود.
دكتر «تونی آنتونیو»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «با طولانی ترشدن عمر افراد مبتلا به HIV، شناخت و فهم سایر بیماری های شایع در آنان بمنظور پیشگیری، غربالگری و درمان بسیار مهمست.»
بالغ بر ۳۸۰ میلیون نفر در جهان مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریوی هستند و پیش بینی می شود این بیماری تا سال ۲۰۳۰ تبدیل به چهارمین علت مرگ در جهان شود. این بیماری قابل پیشگیری بوده و رابطه قوی ای با سیگاركشیدن دارد.
تحقیقات نشان میدهد احتمالاً رواج بیشتر سیگاركشیدن در میان افراد مبتلا به HIV، علت بروز ریسك بالاتر بیماری انسداد ریه در این بیماران است.


منبع:

1398/12/02
13:37:26
5.0 / 5
3829
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پژوهش , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است