بومی سازی ساخت دستگاه ماموگرافی در كشور

بومی سازی ساخت دستگاه ماموگرافی در كشور

به گزارش دكتر میوه محققان یكی از شركت های دانش بنیان با بومی سازی ساخت دستگاه ماموگرافی موفق شدند دستگاه هایی را برای تشخیص سرطان پستان عرضه كنند كه به لحاظ كیفیت تصاویر و قیمت تمام شده با نمونه های خارجی قابل رقابت است.


امین عسكری راد، مدیرعامل این شركت دانش بنیان و مجری طرح در گفتگو با ایسنا، زمینه فعالیت این شركت را تولید تجهیزات تصویربرداری پزشكی دانست و اظهار داشت: تولید دستگاه ماموگرافی برای تشخیص سرطان های پستان از محصولات دانش بنیان این شركت به حساب می آید.
وی با اشاره به اینكه نمونه آنالوگ این دستگاه در دهه ۸۰ تولید شده است، اظهار نمود: از سال ۱۳۹۱ وارد تولید نسخه دیجیتال این دستگاه شدیم كه هم اكنون آنرا به بازار عرضه كردیم و قابل رقابت با نمونه های خارجی است.
به قول مجری طرح، حدود ۱۰۰ مركز درمانی از این دستگاه بهره برداری كردند.
عسكری راد با اشاره به اهمیت تولید این دستگاه در كشور، تصریح كرد: دستگاه ماموگرافی برای غربالگری و تشخیص سرطان پستان كاربرد دارد و در صورتیكه این بیماری زودهنگام تشخیص داده شود، قابل درمان خواهد بود.
وی خاطرنشان كرد: این دستگاه می تواند ۲ سال پیش از آنكه توده سرطانی پستان قابل لمس باشد، آنرا تشخیص دهد.
این محقق به بیان مزیت های رقابتی این دستگاه نسبت به نمونه های خارجی پرداخت و اظهار داشت: از لحاظ كیفیت تصاویر این دستگاه با بهترین نمونه های خارجی برابری می كند، ضمن آنكه قیمت تمام شده و هزینه های بعد از فروش هم از نمونه مشابه خارجی پایین‎تر است؛ چون دانش فنی این دستگاه كاملا در كشور بومی سازی شده است.
عسكری راد با اشاره به اینكه این دستگاه توسط برخی شركت های رقبا از كشورهای آمریكا و ایتالیا وارد كشور می شود، اضافه كرد: این باعث رقابت میان ما و شركت های وارداتی شده، بگونه ای كه سبب ارتقای كیفیت دستگاه ماموگرافی تولیدی ما شده است.
مدیر عامل این شركت دانش بنیان با اشاره به نیاز كشور به این دستگاه حوزه سلامت و پزشكی، اظهار داشت: طبق آمارها هم اكنون تعداد ۳۰۰ دستگاه ماموگرافی دیجیتال در مراكز درمانی و تشخیصی نصب است كه یك سوم آن از جانب این شركت تأمین شده است.
وی با تاكید بر اینكه سالانه میان ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه جدید وارد مراكز درمانی می شود، خاطرنشان كرد: خرید این دستگاه از جانب مراكز درمانی بستگی به خریدهای وزارت بهداشت دارد، چون بخش عمده ای از مشتریان ما بیمارستان های دولتی هستند و در صورت اختصاص اعتبارات میزان تقاضا برای خرید این دستگاه بیشتر خواهد شد.
به قول این محقق، دستگاه ماموگرافی ساخته شده در كشور به كشورهای عراق و كره جنوبی صادر گردیده است.1399/01/17
23:28:40
5.0 / 5
3097
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است