تصاویر میدل ایست آی از این روزهای بیمارستان مسیح دانشوری

تصاویر میدل ایست آی از این روزهای بیمارستان مسیح دانشوری

دكتر میوه: با گسترش شیوع بیماری كووید-19 در تهران، بیمارستان مسیح دانشوری از همان ابتدا فعالیت خودرا در مقابله با این همه گیری آغاز نموده و پزشكان و پرستاران آن بطور شبانه روزی در كوشش برای نجات جان بیماران اند.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، پایگاه خبری میدل ایست آی در گزارشی با عنوان «یك روز زندگی در بیمارستان مسیح دانشوری در بحبوحه شیوع كرونا» به انعكاس تلاش كادر درمان این بیمارستان در این ایام كرونایی پرداخته است كه به دنبال می آید:
بخش گوش و حلق و بینی بیمارستان مسیح دانشوری مانند سایر بخش های این بیمارستان به بخش ویژه ای برای بیماران مبتلا به كروناویروس جدید تبدیل گشته است.
ایران یكی از كشورهای خاورمیانه است كه درگیر همه گیری كروناویروس شده و شمار مبتلایان به این ویروس در آن در حال نزدیك شدن به رقم ۹۰ هزار نفر است.
در اوایل شیوع بیماری كووید-۱۹ در پایتخت، بیمارستان مسیح دانشوری تهران با هجوم صدها نفری كه علایم این بیماری را بروز داده و خواستار دادن تست كرونا بودند، مواجه شد؛ بطوریكه كاركنان و كادر درمانی این بیمارستان بطور ناگهانی در خط مقدم مقابله با بیماری ای قرار گرفتند كه الان در سراسر دنیا به شكل گسترده ای شیوع یافته است.
روحیه همكاری در بین كادر درمانی بیشتر شده و در خیلی از تصاویر انتشار یافته در رسانه ها كادر درمانی به چشم می خورند كه در آماده شدن و پوشیدن تجهیزات مقابله ای با كرونا به یكدیگر كمك می كنند.


فشار كار بر كادر درمانی بیمارستان مسیح دانشوری بسیار زیاد است. تصویر زیر عینك یك عضو كادر پزشكی اورژانس پس از چند ساعت كار مداوم در خط مقدم مقابله با كرونا را نشان میدهد كه سراسر بخار گرفته است.
در تصویر زیر نیز یك پرستار در بخش بیماری های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری را نشان میدهد كه به یك بیمار مبتلا به كووید-۱۹ برای دسترسی به اكسیژن كمك می نماید.با كم شدن هراس اولیه، این بیمارستان عملیات مقابله با كرونای خودرا سازماندهی مجدد كرده و تمامی ۲۰ بخش خودرا به مقابله با این ویروس و قربانیان آن اختصاص داد.
تصویر زیر پرستاران بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان اند كه به بیماران كووید-۱۹ داروهایشان را تزریق می كنند.هم چنین این تصویر یك پرستار باتجهیزات محافظ شخصی را نشان میدهد كه در حال انجام وظیفه در یكی از بخش های بیمارستان بوده كه حالا به مراقبت از بیماران كرونا اختصاص یافته است.پرستاران این بیمارستان پس از ساعات طولانی كار برای تماس با خانواده و دوستانشان زمانی برای استراحت می یابند.تصویر زیر نیز یك بیمار مبتلا به كووید-۱۹ را نشان میدهد كه در بخش بیماری های عفونی مسیح دانشوری نماز می خواند.یك بیمار مبتلا به كروناویروس كه از روزهای طولانی بستری خسته شده می گوید كه پس از این چند روز سپری كردن در بیمارستان حالا احساس نگرانی دارد.پرستاران و پزشكان مجبورند روزها و شب های طولانی را در بیمارستان و در خط مقدم مبارزه با كرونا بگذرانند و خیلی از پزشكان و پرستاران بازنشسته برای كمك به پرسنل خسته مجدد به كار بازگشتند.


یك بیمار مبتلا به كووید-۱۹ كه گرفتار مشكلات شدید تنفسی شده است، می گوید حالا احساس بهتری دارد و امیدوار است به زودی از بیمارستان مرخص شود.منبع:

1399/02/01
23:17:22
5.0 / 5
3029
تگهای خبر: اورژانس , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است