دبیر شورای دندانپزشكی وزارت بهداشت اعلام كرد

ازسرگیری خدمات اورژانس دندانپزشكی در مطب ها

ازسرگیری خدمات اورژانس دندانپزشكی در مطب ها

به گزارش دكتر میوه دبیر شورای دندانپزشكی وزارت بهداشت با اعلان اینكه از روز گذشته و با ابلاغیه معاونت درمان، ارائه خدمات اورژانس و ضروری دندانپزشكی در سراسر كشور با رعایت دقیق پروتكل های، قابل انجام است، اظهار داشت: بدین سبب مردم می توانند به مطب های دندان پزشكی مراجعه كنند و ضمن اینكه خودشان باید اصول بهداشت فردی را رعایت نمایند، دندان پزشكان هم باید بطور جدی دستورالعمل ها را رعایت نمایند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، بهزاد هوشمند - استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دبیر شورای دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران، اظهار داشت: باید توجه کرد که مدیریت کرونا به این معنا نیست که داستان کووید-۱۹ تمام شده تلقی شود. بدین سبب از همه هموطنان مان خواهش می نماییم که کماکان اصول فاصله گذاری اجتماعی و حفاظت بهداشت فردی را به صورت کامل تا زمان ریشه کنی کامل این ویروس منحوس در کشور رعایت نمایند.
از سرگیری ارائه خدمات اورژانس دندانپزشکی در مطبها با رعایت پروتکل های بهداشتی وی با اشاره به خدمات دندان پزشکی در ایام کرونایی در کشور، اضافه کرد: همه تلاشگران عرصه دندان پزشکی کشور دوشادوش سایر مدافعان سلامت از زمان آغاز اپیدمی، خدمات اورژانس و ضروری را در مراکز منتخب دولتی و خصوصی ارائه دادند که این مراکز شامل ۱۱۰ مرکز دولتی و ۲۸۳ مرکز خصوصی شامل کلینیک ها و مطب ها بوده است که خدمات ضروری و اورژانسی دندان پزشکی را ارائه می دادند.
هوشمند افزود: از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه با ابلاغیه معاونت درمان کشور، ارائه خدمات اورژانس و ضروری در سراسر کشور با رعایت دقیق پروتکل و دستورالعمل های ابلاغی که لازم الاجراست، قابل انجام است. بدین سبب مردم می توانند به مطب های دندان پزشکی مراجعه کنند و ضمن اینکه خودشان باید اصول بهداشت فردی را رعایت نمایند، همکاران دندان پزشک هم باید بطور جدی آنرا رعایت می کنند.
خدمات غیرضرور دندانپزشکی در مناطق سفید کرونا او همینطور اظهار داشت: در مناطقی که بعنوان منطقه سفید اعلام شده است، درمان های الکتیو یا اختیاری هم قابلیت انجام دارد که با رعایت دستورالعمل هاست. بدین سبب تاکید ما رعایت دستورالعمل های بهداشتی هم از طرف همکاران خودمان و هم از طرف مردم است.
هوشمند اضافه کرد: در عین حال از مسئولان هم درخواست می نماییم که باتوجه به ابلاغیه آقای نهاوندیان و همین طور اعلام وزیر بهداشت در خصوص اینکه صنف دندان پزشکی از مشاغل لطمه پذیر است، بر همین مبنا خواسته دندان پزشکی کشور این است که مورد عنایت قرار بگیرند و از آنجایی که ضرر بسیار زیادی را متحمل شدند، به دور از هرگونه حواشی مورد حمایت قرار گیرند و تجهیزات مورد نیاز در اختیارشان قرار گرفته و بتوانند خدمات لازم را عرضه کنند.
غرغره دهانشویه را جدی بگیرید وی اشاره کرد: سفارش مهم من به هموطنانم این است که در این دوران بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرند. از آنجایی که ویروس کرونا در ته حلف کلونیزه می شود، رعایت بهداشت دهان به صورت روزمره و استفاده از دهان شویه هایی که خصوصاً اکسید کننده هستند، مطالعات نشان داده که می توانند هم به میزان زیادی برای ارائه دهندگان خدمات سلامت و هم برای مردم بسیار موثر باشد. بدین سبب رعایت کامل بهداشت دهان و دندان و استفاده از دهان شویه به صورت غرغره کردن به مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه که می تواند به میزان زیادی بار ویروس را در داخل حلق کم کرده و انتقال را به حداقل برساند، سفارش اکید ماست. ضمن اینکه به مردم اعلام می کنم که کلیه اصول حفاظت فردی و اجتماعی را رعایت کرده و تا حد امکان در خانه بمانند.
هوشمند همین طور اظهار داشت: در عین حال تاکید می کنم که در ماه مبارک رمضان هم اصول اولیه تغذیه را رعایت نمایند تا بتوانیم از این بحران به خوبی عبور نماییم. در عین حال در بحث آموزش هم پروتکلی را تدوین کردیم که امیدواریم طی یکی دو روز آینده ابلاغ شود که علاوه بر مطب های بخش خصوصی ما، دانشکده های دندان پزشکی سراسر کشور هم شروع به کار کنند و در آنجا هم مراکزی باشد که از استاندارد قابل قبولی برخوردار باشند تا بتوانند خدمات دندان پزشکی و سلامت دهان و دندان را به مردم عرضه کنند.
ادامه داردمنبع:

1399/02/16
13:43:59
5.0 / 5
3067
تگهای خبر: آموزش , اورژانس , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است