با صدور بیانیه ای اعلام شد؛

درخواست سازمان نظام پرستاری از مردم در ایام كرونایی

درخواست سازمان نظام پرستاری از مردم در ایام كرونایی

سازمان نظام پرستاری در اطلاعیه ای ضمن تشریح وضعیت و مشكلات جامعه پرستاری در مبارزه با كرونا از مردم خواست با رعایت پروتكل ها در این مبارزه نفس گیر همراه پرستاران باشند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، سازمان نظام پرستاری در اطلاعیه ای ضمن تشریح وضعیت و مشکلات جامعه پرستاری در مبارزه با کرونا از مردم خواست با رعایت پروتکل ها در این مبارزه نفس گیر همراه پرستاران باشند و از مسؤلان دولت خواست که به وعده های خود برای پرداخت معوقات، فوق العاده ویژه و استخدام نیرو عمل کنند. در این بیانیه آمده است: «سلام بر روح بلند قریب ۵۰ شهید پرستار و سایر مدافعان شهید نظام سلامت. سلام بر هشت ماه دفاع مقدس ایثارگرانه؛ مجاهدانه و مظلومانه سفید پوشان این مرز و بوم، سلام بر طاقت و صبر زینب گونه ۲۵۰ هزار پرستار و ۵۰۰ هزار مدافعان سلامت، سلام بر زنان و مردانی که بر تن لباس های فضایی دارند و در رگ هایشان خون سلیمانی.
آنان که در لباس های فضایی غیر قابل تحمل و در فضاهای غیر قابل تحمل تر زجر می کشند تا مردم ایران عزیز زجر نکشند، جان می دهند تا برای یکایک ملت غیور ایران لذت زندگی توأم با سلامتی بیافرینند. شیر زنان و شیر مردانی که در نهایت غیرت و شرف از شدت فعالیت در شرایط خیلی سخت و نفس گیر، نفس کم می آورند تا آحاد ملت ایران از نفس نیفتند، سلام بر پرستاری و پرستاران، سلام بر مدافعان سلامت و سلام بر لحظه لحظه های ایثار و گذشت و مظلومیت و معصومیت."مردم عزیز ایران اسلامی"اگرچه طاقتمان زیاد و صبرمان بسیار است و جانمان را سر دست گرفته ایم و فدای نفس های تان می نماییم. اما باور کنید تعدادمان بسیار کم است و از مجموع ۱۱۰ هزار پرستار، حدود ۲۰ هزار نفر تابحال به ویروس کرونا مبتلا شده اما باز هم ایستاده ایم. در این شرایط سخت بالغ بر پنج هزار نفر به دلیل ابتلاء به کرونا از گردونه خدمت به شما مردم عزیز خارج شده اند و تعداد ۵۰ نفر از بهترین پرستاران در این راه به شهادت رسیده و به ملکوت اعلی پیوسته اند، بار مسئولیت ناشی از هجرت آنها و بارکاری هزاران نفر جداشدگان از خدمت بر دوش زخم خورده ما پرستاران بازمانده افتاده است.
اما به هر قیمتی که باشد همچنان مصمم به حمل این دفعه و رسالت سنگین تا قاف قله عشق به شما هستیم. مگر شیرین تر از جان و جوانی چیزی داریم که فدای مردم عزیز و این مرز و بوم و آب و خاک کنیم؟ شما خود، شاهدید که در چه شرایطی هستیم و چه می نماییم.؟
اگر چه مثل روزهای نخست سرحال نیستیم و در فقد و فراق یاران عزیزمان غصه دار و خسته ایم اما با تمام توان ایستاده ایم، کم هستیم اما هستیم.
به خاطر خدا و برای شما و برای میهن عزیزمان می مانیم؛ تلاش می نماییم تا سلامتی را به شما مردم هدیه نماییم. فقط مرگ بین ما و خدمت به شما فاصله خواهد انداخت. خواهش می نماییم شما هم با مراقبت از سلامتی خودتان اندکی هوای ما را داشته باشید. این روزها کرونا با کسی شوخی ندارد. اصلاً نمی خواهیم شما یا عزیزان تان را در بستر بیماری و روی تخت بیمارستان ببینیم. ملتمسانه از شما می خواهیم کمتر تردد کنید. حتما در رفت و آمدهای ضروری ماسک بزنید و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید، این روزها ظرفیت تخت بیمارستان ها پر و خدمت رسانی پرستاران موجود بسیار سخت شده است. حالا فقط شما مردم هستید که می توانید به متوقف شدن چرخش این ویروس منحوس کمک کنید."مسئولان محترم"از اینکه صدای ما را می شنوید، از اینکه جلسات بسیار زیادی را برای ما تشکیل داده اید، موافقت های قابل توجهی داشته اید، ابلاغیه های بسیار عالی به دانشگاه های علوم پزشکی فرستاده اید و … از شما تشکر می نماییم. اما واقعاً در بیمارستانها و دانشگاه های علوم پزشکی چه خبر است؟ دانشگاه هایی چون گیلان، مازندران، گلستان، اهواز، دزفول، کردستان، خراسان، ایلام و… چه می کنند؟ تا کی بناست زحمت تمام مسؤلان کشور در سطح چند دانشگاه بر باد رود و حوادثی چون مشهد، اصفهان، بابل و… اتفاق بیفتد؟چرا با برخی مسؤلان میانی یا عملیاتی در سطح دانشگاه ها یا بیمارستان ها که با اعمال سلیقه شخصی نه تنها زحمات مقامات بلند پایه کشور را هدر می دهند، بلکه سبب بی انگیزگی کامل مدافعان سلامت در این روزهای نفس گیر می شوند. برخورد قاطع نمی شود؟بی شک برخی رفتارهای خودسرانه در خدمت به مردم و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا بسیار تأثیرگذار است.
در آخرین جلسات برگزار شده با مسؤلان محترم سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، بنا بود وزارت بهداشت، کمیته نظارتی قدرتمندی را برای نظارت بر استخدام ها، توزیع مناسب معوقات و تسریع در فرایند اعطای فوق العاده ویژه راه بیندازد؛ خوب است نتیجه این نظارت ها اعلام گردد. چرا اولویت های تعریف شده در دانشگاه های علوم پزشکی با اولویت های وزارت بهداشت و سطوح بالاترهم راستا نیست؟ چرا با وجود بیشتر از هفت هزار میلیارد تومان (چیزی که ما در جریانیم) توزیع شده در دانشگاه ها معوقات پرسنل صفر نمی شود؟چرا کارانه و اضافه کارشان باوجود جانفشانی های پرستاران دراین ایام مجادله بامرگ این قدر کاهش یافته است؟در این شرایط که بحرانی تر از دوران جنگ است اساسا چند فرمانده گروهان و گردان که مرتب سبب شکست در مواضع و هدر رفت روحیات رزمندگان خط مقدم شده اند باید عزل شوند. امروز مدافعان سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی خطه شمال کشور به شدت گله مند هستند، برخی دانشگاه های استان های جنوبی و غربی هم همین طور و با وجود تخصیص بودجه های فراوان و به رغم اعطای سهمیه های استخدامی و… توسط سازمان برنامه و بودجه؛ متأسفانه برخی مدیران، دست به اقداماتی زده اند که سبب دلسردی، موضعگیری و واکنش های مدافعان سلامت در این ایام ویژه شده است. به این گونه دانشگاه های علوم پزشکی که سبب واکنش های مدافعان سلامت می شوند، سفارش می نماییم، ایرادهای موجود را در تیم های مدیریتی بیمارستان و دانشگاه های خود بجویند و مباد که پرستاران یا غیر پرستاران را مورد پرس و جو قرار دهند. سازمان نظام پرستاری همیشه و بخصوص در این شرایط سخت، خدمتگزار مردم و حامی سرسخت تمام کارکنان پرستاری و موظف به پیگیری مسائل حرفه ای، صنفی، معیشتی و حقوق همه جانبه اعضای خود یعنی همه کادر پرستاری و رده های وابسته است و تا حصول نتیجه این مسائل را پیگیری می کند. از مسئولین وزارتی و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی می خواهیم سریع تر به وعده های داده شده در خصوص تسریع در اعطای فوق العاده ویژه، تسریع دراستخدام ها و تغییر وضعیت ها، پرداخت معوقات و… عمل کنند و سبب شوند پرستاران عزیز با دلگرمی و انگیزه کافی به خدمت رسانی بپردازند. سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران»منبع:

1399/07/09
21:23:43
5.0 / 5
1445
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است