تردید یك شركت داروسازی آمریكایی نسبت به بی تأثیر بودن داروی رمدسیویر

تردید یك شركت داروسازی آمریكایی نسبت به بی تأثیر بودن داروی رمدسیویر

به گزارش دكتر میوه یك شركت داروسازی در آمریكا یافته های سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مورد بی تأثیر بودن داروی رمدسیویر در كمك به بیماران مبتلا به كووید-۱۹ را مورد پرسش و تردید قرار داد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، شرکت داروسازی گیلیاد (Gilead) در آمریکا اعلام نمود: یافته های سازمان جهانی بهداشت در مورد اینکه داروی رمدسیویر به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری هستند کمکی نمی کند، مورد تردید قرار دارد.
این شرکت آمریکایی اعلام نمود: به نظر اطلاعات موجود در این بررسی متناقض است، یافته ها ناقص هستند و مبحث دیگر اینکه در مطالعات دیگر اثربخشی این دارو تایید شده است.
رمدسیویر بعنوان درمان بیماری کووید-۱۹ مورد استفاده است هرچند سازمان جهانی بهداشت نتایج آزمایشاتی را منتشر نموده که نشان داده است این دارو در کاهش میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ و مدت زمان بستری در بیمارستان تأثیر ناچیزی دارد یا بی تأثیر است.
این داروی ضد ویروسی یکی از داروهای مورد استفاده در درمان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بوده که به کروناویروس آلوده شده بود. همینطور تحقیقاتی که در گذشته انجام گرفته از آن حکایت می کند این دارو مدت زمان بهبودی را می کاهد.
به گزارش دکتر میوه به نقل از خبرگزاری رویترز، تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در مورد این دارو روی ۱۱ هزار و ۲۶۶ بیمار بزرگسال در بیشتر از ۳۰ کشور انجام گرفته است. این سازمان یافته های بدست آمده را قطعی دانسته است.
منبع:

1399/07/26
00:24:38
5.0 / 5
1381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است