رئیس كنگره خبر داد؛

اولین جلسه آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد مجازی

اولین جلسه آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد مجازی

اولین جلسه آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد به همراه چهاردهمین كنگره بین المللی دانش اعتیاد، به صورت مجازی برگزار می گردد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد هم همانند سالهای گذشته، با حضور و مشارکت ارزشمند تمامی صاحبنظران و فعالان حوزه های مرتبط در سطح ملی و بین المللی در تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آذر ۹۹ به صورت مجازی برگزار می شود. محمدتقی جغتایی رئیس چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، اظهار داشت: در این کنگره شاهد عرضه سخنرانی ها، پانل های تخصصی، مقالات و سایر تولیدات علمی در رشته ها و موضوعات مختلف در حوزه های علوم پایه، بالینی خواهیم بود.
وی اظهار داشت: این کنگره فرصت مغتنمی است تا اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران، در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرات پرارزش و تجارب گرانقدر خود را در تمامی موضوعات زیر در حوزه پیشگیری، درمان و توانبخشی اعتیاد به اشتراک گذارند.
جغتایی اضافه کرد: کنگره دانش اعتیاد که از سال ۱۳۸۵ راه اندازی گردید، همچون نخستین نشستهایی بود که به طیف گسترده ای از علوم اعتیاد از مکانیسم های پایه تا سیاستگزاری ها و مسائل اجتماعی در ایران پرداخته است. این کنگره طی دهه گذشته به بزرگترین رویداد علمی در کشور و بزرگترین رویداد منطقه تبدیل گشته است. رئیس کنگره افزود: چهاردهمین کنگره دانش اعتیاد مفتخر است که برای نخستین بار در تاریخ خود به انجمن بین المللی طب اعتیاد پیوسته است و اولین جلسه منطقه ای آسیایی در این حوزه را بوجود آورده است که همراه کنگره و به صورت همزمان برگزار می شود. وی ادامه داد: محور ویژه کنگره سال جاری " فاصله بین علم و عمل: سازگاری با نیازهای نوظهور" است. به علت بحران کرونا کنگره سال جاری به صورت مجازی برگزار می گردد. همینطور در کنگره پیش رو، یک برنامه ویژه به زبان انگلیسی در موضوعات پیشرفته دانش اعتیاد توسط سخنرانان شناخته شده از سراسر جهان برای مخاطبان بین المللی عرضه خواهد شد. این رویداد فرصتی عالی برای کارشناسان و درمانگران خواهد بود تا به صورت مؤثر، به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه و کنترل و کاهش استفاده مواد مخدر، دانش خویش را به روز کنند. وی به محورهای این کنگره اشاره نمود و اضافه کرد: پیشگیری، درمان و بازتوانی، کاهش آسیب، معنویت و کاهش تقاضای مواد، حمایت های اجتماعی و کاهش تقاضای مواد، سرمایه اجتماعی، مشارکت و مسئولیت مدنی و کاهش تقاضای مواد، قانونگذاری و سیاستگذاری در کنترل و کاهش اعتیاد، آموزش در اعتیاد، توانمندسازی و جامعه پذیری بهبودیافتگان، رفتارهای اعتیادی، مددکاری اجتماعی و مدیریت مورد درد کنترل و کاهش اعتیاد، روانشناسی و اعتیاد، جامعه شناسی و اعتیاد، رفتارهای جنسی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد، مشکلات جسمی در مصرف مواد، پرستاری اعتیاد، درمان و بازتوانی در اعتیاد، مصرف الکل و عوارض آن، اعتیاد در گروه های خاص، اعتیاد و ابعاد فرهنگی، ارزیابی آزمایشگاهی و سنجش مواد، اعتیاد و مسائل اجتماعی، اعتیاد و مسائل قانونی، روان درمانی های اعتیاد، اعتیاد در کودکان و نوجوانان، ژنتیک و اپی ژنتیک، اعتیاد در زنان، ابعاد شناختی اعتیاد، بیولوژی اعتیاد، رفتارهای اعتیادی، کاهش آسیب، سیاست ها و برنامه ها در کاهش تقاضا از محورهای کنگره سال جاری است.


منبع:

1399/09/03
13:42:17
5.0 / 5
1332
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , ارزیابی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است