مطالعه جدید نشان می دهد؛

تأثیر آلودگی هوا بر تشدید بیماری ریوی در افراد دیابتی

تأثیر آلودگی هوا بر تشدید بیماری ریوی در افراد دیابتی

به گزارش دکتر میوه تحقیقات نشان می دهد افراد مبتلا به پیش دیابت یا دیابت که در مناطق با آلودگی بالا اُزن زندگی می کنند در معرض خطر بیشتر مبتلا شدن به بیماری های برگشت ناپذیر با میزان مرگ و میر بالا هستند.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، «جیمز واگنر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی میشیگان، در اینباره می گوید: «یافته های ما امروز بخصوص از آنجائیکه در بحبوحه بیماری همه گیر کووید ۱۹ هستیم، بسیار مهم می باشد، چونکه ما نگرانی زیادی در مورد اثرات سلامتی ناشی از آلودگی هوا و کروناویروس در جمعیت های حساس مانند افراد دیابتی داریم.»
اُزن، گازی که غالباً به آن "دود" گفته می شود، باعث تشدید برخی بیماری های ریوی، مانند آسم و رینیت می شود، که جزو بیماری های مجاری تنفسی فوقانی هستند.
در این مطالعه، تیم تحقیق، موش های سالم، موش های مبتلا به مقاومت انسولین خفیف و موش های مبتلا به مقاومت انسولین شدید را مورد مطالعه قرار دادند.
این مطالعه نشان داد که رابطه مستقیمی بین سطح مقاومت به انسولین و شدت التهاب ریه و اسکار (فیبروز) وجود دارد. موش های مستعد دیابت در مقابل التهاب و بازسازی بافتهای ناشی از قرار گرفتن در معرض اُزن صدمه پذیر بودند.
شواهد نشان داده است که قرار گرفتن در معرض اُزن می تواند فیبروز ریوی را، بخصوص در افرادی که دیابتی هستند، تشدید کند. دیابت تحت کنترل ضعیف امکان دارد یک عامل مهم برای بدتر شدن صدمه ریه باشد.
محققان اذعان دارند افراد مبتلا به مقاومت انسولین یا افراد دیابتی که در مناطقی با میزان بالای آلودگی اُزن زندگی می کنند امکان دارد در معرض خطر بیشتری برای ابتلاء به بیماری بینابینی ریه باشند.

1399/09/21
14:58:33
5.0 / 5
1232
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دانش , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است