سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

آغاز پیك سوم كرونا در مازندران

آغاز پیك سوم كرونا در مازندران

دکتر میوه: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تاکید بر لزوم کنترل مرزهای کشور و رصد ویروس جدید کرونا که اروپا را در بر گرفته است، در عین حال از روند نزولی کووید19 در کشور آگاهی داد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی ضمن اشاره به برگزاری پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار داشت: در این نشست وضعیت ایران و جهان مورد بررسی قرار گرفت و به ویژه وضعیت ویروس انگلیسی که اروپا را در بر گرفته است و موج وحشتی در اروپا به راه انداخته است را مورد بررسی قرار دادیم.
وی اضافه کرد: این ویروس تنفسی است و به هر کشوری می تواند سرایت کند و حتی خبرهایی به دستمان رسیده است که در ترکیه هم این ویروس دیده شده است. ازاین رو در کنترل مرزهای هوایی، دریایی و زمینی باید بیش از قبل دقت نماییم. اما در هر حال چه جهش ویروس خارجی باشد و چه جهش در داخل رخ داده باشد باید پروتکل ها را رعایت کرده، از حضور در تجمع خودداری کرده، ماسک بزنیم، از حضور در جمع بپرهیزیم؛ برای اینکه حضور در جمع و مهمانی ها می تواند عامل اساسی انتقال بیماری باشد. با وجود آنکه مناسبتهای مختلفی را پشت سر گذاشتیم و پیش رو داریم هم مردم و هم مسئولین این نکات را بسیار رعایت کردند.

رعایت ۸۶ درصدی پروتکل های ضد کرونا

روند نزولی بیماری در کشور
وی اضافه کرد: میزان رعایت پروتکل ها در کشور به بالای ۸۶ درصد رسیده است و این یعنی داریم به این سبک از زندگی عادت می نماییم که تنها راه مقابله با ویروس کرونا همین است. خوشبختانه در سطح کشوری روند بیماری نزولی است و نسبت به حدود پنج هفته قبل میزان بستری در بیمارستان ها حدودا یک چهارم و مرگ و میر کمتر از یک سوم شده است و این آمار بسیار درخشان است که نتیجه رعایت مردم است.

چهار شهر قرمز کرونا در کشور

پیک سوم کرونا در مازندران
رییسی با اشاره به اینکه در استان مازندران به صورتی پیک سوم بیماری شروع شده است، اظهار نمود: ازاین رو بیشتر شهرهای استان درگیر هستند. ۴ شهر قرمز در کشور داریم که در ارتباط با استان مازندران است، سوادکوه شمالی، ساری، آمل و رامسر همچنان قرمز هستند و نیاز به مراقبت بیشتر دارند.

۴۰۱ شهر زرد و ۴۳ شهر نارنجی

۱۸ شهر نارنجی در استان مازندران
وی افزود: خوشبختانه ۴۰۱ شهر زرد و ۴۳ شهر نارنجی داریم که حدود ۱۵ تا ۱۸ شهر نارنجی در استان مازندران است. شهر لاهیجان در استان گیلان نیز نیاز به مراقبت بیشتر دارند و همه شهرهای استان مازندران هم مراقبت بیشتر می خواهند و امیدواریم با همکاری مردم این موج را هم کنترل نماییم.
ادامه داردمنبع:

1399/10/13
13:31:49
0.0 / 5
715
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است