نوشیدنی سیبی که کاهش وزن را تضمین می کند

نوشیدنی سیبی که کاهش وزن را تضمین می کند

دکتر میوه: خراسان رضوی نتایج مطالعات نشان می دهد که نوشیدنی سیب معروف می تواند کاهش وزن را بدون ورزش یا تغییر رژیم غذایی افزایش دهد.


به نقل از هلث، افرادی که در یک مطالعه، روزانه دو قاشق چایخوری سرکه سیب به رژیم غذایی خود اضافه کردند، وزن کم کردند. آنان بدون ایجاد هیچ تغییر دیگری در رژیم غذایی خود یا انجام ورزش بیشتر به این امر رسیدند.
سرکه همین طور منجر به کاهش سطح تری گلیسیرید می شود که نشان دهنده سلامت بهتر قلب است. این که آیا عملکرد سرکه انواع سیب متفاوت می باشد یا نه، احتمالاً تفاوت کمی وجود دارد.
برای خوش طعم تر کردن سرکه، بسادگی می توان آنرا در یک لیوان آب یا هر نوشیدنی دیگری افزود تا طعم تند آن کم شود. از جانب دیگر، می توان آنرا روی سالاد ریخت به اسموتی اضافه یا برای اضافه کردن طعم در غذای دیگری بهره برد.
از دیگر فواید سرکه می توان به کاهش فشار خون و جلوگیری از افزایش قند خون پس از غذا اشاره نمود.
برای این مطالعه، ۱۷۵ شرکت کننده در ژاپن به سه گروه تقسیم شدند؛ گروهی به عنوان گروه کنترل از رژیم غذایی معمولی خود پیروی کرد، گروهی دیگر یک قاشق چایخوری سرکه در روز به رژیم غذایی افزود، در صورتیکه گروه سوم روزانه دو قاشق چایخوری سرکه مصرف کردند.
نتایج نشان داد که بعد از ۱۲ هفته، کسانی که دو قاشق چایخوری اضافه کرده بودند بین دو تا چهار پوند وزن کم کردند همین طور سطح تری گلیسیرید کمتری داشتند. دو گروه دیگر به میزان قابل توجهی وزن کم نکردند.
نویسندگان این مطالعه اظهار نمودند که مطالعه حاضر نخستین مطالعه ای است که نشان می دهد، سرکه، وزن بدن، شاخص توده بدنی و توده چربی بدن را در افراد چاق ژاپنی می کاهد.
علاوه بر این، دریافت مداوم سرکه موجب کاهش سطح تری گلیسیرید سرم می شود.
قبل از این مطالعات حیوانی نشان داده بود که اسید استیک، جزء اصلی سرکه، می تواند چربی بدن را کم کند.
آنان افزودند: سرکه تاریخچه بسیار طولانی دارد و به بابل در ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد بر می گردد. ما دریافته ایم که مصرف سرکه فشار خون را می کاهد، کلسترول خون را بهبود می بخشد و هیپرگلیسمی بعد از غذا را مهار می کند.
منبع:

1401/12/15
12:41:09
5.0 / 5
151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است