معاون درمان وزارت بهداشت:

افزایش آمار کرونا جدی نیست

افزایش آمار کرونا جدی نیست

به گزارش دکتر میوه، معاون درمان وزارت بهداشت با اعلان اینکه سیر کرونا طی حدود 10 روز گذشته، بصورت مداوم افزایش یابنده نبوده است، اظهار داشت: فعلا پیش بینی از این که بخواهیم وارد یک موج جدید شویم یا افزایش جدی مبتلایان را داشته باشیم، نداریم.دکتر سعید کریمی در گفت و گو با ایسنا، درباره روند مبتلاشدن به کرونا در کشور، اظهار داشت: افزایش موارد کرونا در کشور قابل توجه نیست. البته که در طول زمان تغییرات و بالا و پایین شدن طبیعی است، اما آنطور نیست که وارد پیک جدیدی شده باشیم. موج هشتم بیماری در کشور تقریباً تمام شده است. با اینحال این تغییرات و افزایش و کاهش موارد با جمعیت ۸۵ میلیونی جامعه طبیعی است. فعلا انتظار نداریم که وارد پیک جدید شویم.

وی با اعلان اینکه افزایش مواردی که در کرونا رخ داده است، جدی نیست، اظهار داشت: اینطور نیست که بگوییم ورودی هایمان بطور جدی بالا رفته یا بستری هایمان بطور شایان توجهی بالا رفته است. ما روزانه آمار مراجعین کرونا به بیمارستان هایمان را داریم و دراین زمینه افزایش جدی نداشتیم و بستری های جدی اتفاق نیفتاده است. بدین سبب فعلا پیش بینی از این که بخواهیم وارد یک موج جدید شویم یا افزایش جدی داشته باشیم، نداریم. مگر این که اتفاق جدیدی رخ دهد. به عنوان مثال جهش جدیدی از ویروس رخ دهد و... که تا به امروز خدارا شکر چنین موردی نداشتیم.

کریمی اشاره کرد: بدین سبب تغییرات در آمار در کشوری که ۸۵ میلیون جمعیت دارد، طبیعی است. آنچه اهمیت دارد، سیر و روند کروناست. سیر کرونا طی حدود یک هفته و ۱۰ روز گذشته، بصورت مداوم افزایش یابنده نبوده است و آمار بالا و پایین داشته است. بر این اساس فعلا از نظر کرونا انتظار بروز مشکل جدی نداریم. در عین حال بیمارستان های ما آمادگی کامل برای ارائه خدمت دارند.

وی اظهار داشت: در کشور ۱۵۶ هزار تخت بیمارستانی داریم و الان تعداد موارد اصلا قابل مقایسه با امکانات مان نیست و خدمت رسانی به خوبی قابل انجام است. باید توجه کرد که ما در پیک های دشوار کرونا از پس خدمت رسانی برآمدیم و الان که شرایط بسیار بهتر است.

منبع:

1401/12/20
12:02:07
5.0 / 5
205
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است