با طراحی یك نوع آزمایش؛

ردیابی ۸ نوع سرطان با آزمایش خون ممكن شد

ردیابی ۸ نوع سرطان با آزمایش خون ممكن شد

دكتر میوه: محققان اخیرا نوعی آزمایش خون جدید طراحی نموده اند كه قابلیت شناسایی ۸ سرطان رحم، كبد، معده، پانكراس، مری، روده، ریه و سینه را دارد.به گزارش دكتر میوه به نقل از نیواطلس، یك آزمایش خون جدید برای ردیابی ۸ نوع سرطان طراحی شده است. نتایج اولیه آزمایش این روش موفقیت آمیز بوده است.
محققان مركز سرطان جان هاپكینز كیمل این آزمایش را طراحی نموده اند كه دو نشانگر زیستی مختلف را برای وجود سرطان در بدن انسان رصد می كند.
كشف نشانگرهای زیستی كه به صورت خاص حضور سرطان را در بدن نشان دهند، كاری چالش برانگیز است اما در سال های اخیر پیشرفت هایی در این زمینه شده است.
به هرحال این آزمایش CancerSeek نام گرفته و دو روش را برای وجود سرطان رحم، كبد، معده، پانكراس، مری، روده، ریه و سینه عرضه می كند.
نیكلاس پاپادوپولوس محقق ارشد این پژوهش می گوید: استفاده تركیبی از چند نشانگر زیستی برای ردیابی اولیه سرطان احیانا روش های رصد این نوع بیماری ها را در مراحل بعد تغییر می دهد.
این آزمایش شامل یك پنل ردیابی است كه روی ۸ پروتئین و ۱۶ بخش ژن تمركز می كند.
روش مذكور روی ۱۰۰۵ بیمار مبتلا به سرطان در مراحل مختلف این بیماری آزمایش شد. به صورت متوسط آزمایش خون مذكور ۷۰ درصد در شناسایی نوع سرطان موفق بود اما در مورد ردیابی بعضی از آنها عملكرد بهتری نسبت به بقیه داشت.
به عنوان مثال این روش در ردیابی سرطان سینه موفقیت كمتری نسبت به بقیه موارد داشت. اما روش مذكور برای ردیابی سرطان رحم ۹۸ درصد موفقیت آمیز بود.
برای استفاده از این روش در مقیاس وسیع هنوز به آزمایش های بیشتری نیاز است اما گروه محققان هم اكنون یك پژوهش در مقیاس وسیع را شروع كرده اند كه ۱۰ هزار شركت كننده سالم در آن حضور دارند.

1396/10/29
18:41:35
5.0 / 5
5136
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است