تحقیق جدید نشان می دهد؛

مصرف ماهی باعث افزایش قدرت باروری می گردد

مصرف ماهی باعث افزایش قدرت باروری می گردد

دكتر میوه: نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است افزودن غذاهای دریایی به رژیم غذایی می تواند به افزایش قوه باروری افراد كمك نماید.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، این مطالعه رابطه علّی و معلولی مصرف ماهی با افزایش قوه باروری را اثبات نمی كند، اما نشان داده است زوجینی كه ماهی بیشتری در طول هفته مصرف می كردند احتمال حاملگی شان در طول مطالعه بیشتر بود.
«اودری گاسكینز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، در این باره می گوید: «نتایج مطالعه ما نشان داده است غذای دریایی می تواند دارای فواید زیادی در زمینه باروری همچون كوتاه تر شدن مدت زمان باردارشدن شود.»
در این مطالعه، محققان وضعیت ۵۰۰ زوج را به مدت یك سال تحت نظر داشتند. تمامی شركت كنندگان قصد حاملگی داشتند. تمامی زوجین میزان مصرف غذای دریایی شان را هم گزارش كرده بودند.
نتایج نشان داد ۹۲ درصد زوجینی كه بیش از دو بار در هفته غذای دریایی می خوردند تا آخر مطالعه آبستن شده بودند، حال آنكه ۷۹ درصد زوجینی كه غذای دریایی كمتر مصرف می كردند تا آخر مطالعه آبستن شده بودند.
این مطالعه مبین این مطلب است كه مصرف غذای دریایی می تواند بر كیفیت اسپرم، تخمك گذاری یا كیفیت جنین تاثیر گذارد.
گاسكینز در ادامه می افزاید: «نتایج ما تاكید دارد كه نه تنها رژیم غذایی زن، بلكه رژیم غذایی مرد هم در زمان حاملگی اهمیت دارد و برای افزایش قدرت باروری، هر یك از زوجین باید ماهی و غذای دریایی را در رژیم غذایی خود بگنجانند.»
ماهی سرشار از پروتئین و سایر مواد مغذی ای است كه برای زنان آبستن و زنانی كه قصد حاملگی دارند مفید است.

1397/03/09
18:06:15
5.0 / 5
5130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است