درخواست انجمن متخصصان پوست برای شناسنامه دار شدن دستگاه های لیزر وارداتی

درخواست انجمن متخصصان پوست برای شناسنامه دار شدن دستگاه های لیزر وارداتی

دكتر میوه: رییس انجمن متخصصان پوست درباره با تاكید بر ضرورت نظارت جدی بر واردات دستگاه های در رابطه با درمان های پوست، در عین حال شناسنامه دار شدن این دستگاه ها از جانب وزارت بهداشت را خواهان شد.دكتر فرهاد هنجنی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مراكز غیرقانونی كاشت مو و لیزر پوست و… اظهار داشت: متاسفانه تبلیغاتی در شهرهای مختلف و صفحات مجازی در خصوص انجام لیزر و كاشت مو و یا تزریق ژل در منازل، آرایشگاه ها و یا باشگاه های بدنسازی در حال توزیع است. انجام این اعمال در اینگونه اماكن عواقبی چون سوختگی یا عفونت های ثانویه را به دنبال دارد. بر همین مبنا لازم است نظارت دقیق تری در زمینه اینكه استفاده كنندگان از این دستگاه ها چه كسانی هستند، صورت گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: بر همین مبنا ما علاقه مندیم دستگاه های لیزر وارداتی و…. شناسنامه دار شوند تا ما بدانیم این دستگاه ها در كجا و توسط چه كسانی استفاده می شوند. چه بسا یك سری از مواد و دستگاه های وارداتی كیفیت ندارند یا به صورت قاچاق وارد می شوند.

رییس انجمن متخصصان پوست در ارتباط با اقدامات مربوط برای نظارت بر این دستگاه های وارداتی و جلوگیری از فعالیت سودجویان، اظهار داشت: هم اكنون ۱۳۰۰ متخصص پوست، جراح پلاستیك و متخصص گوش و حلق و بینی در كشور فعالند كه قاعدتا این متخصصان بیشتر با این دستگاه ها سر و كار دارند. جهت جلوگیری از فعالیت سودجویان و غیرمتخصصان، طی صحبت هایی كه با وزارت بهداشت صورت گرفته، مقرر است نیاز سنجی انجام دهیم و تعداد دستگاه های لیزر و … مورد نیاز كشور را با عنایت به فعالیت، برآورد نماییم تا بدین سان از ورود دستگاه های اضافی به كشور، جلوگیری نماییم.

وی در انتها اظهار داشت: به دنبال این نیاز سنجی ضمن كنترل بر ورود دستگاه ها، از استفاده سودجویانه برخی افراد و مراكز غیرقانونی از این دستگاه ها جلوگیری می گردد.
1397/05/07
14:30:59
5.0 / 5
5704
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است