درمان آلزایمر با داروی كبد

درمان آلزایمر با داروی كبد

دكتر میوه: متخصصان دریافتند داروی موجود در درمان بیماری كبد می تواند برای درمان آلزایمر هم به كار گرفته شود.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، بیماری آلزایمر یكی از رایج ترین انواع زوال عقلی است كه حدود ۵.۷ میلیون نفر در آمریكا و ۴۶.۸ میلیون نفر از مردم جهان به این بیماری مبتلا هستند.

این بیماری با علائمی از قبیل از بین رفتن قدرت حافظه، ناتوانی در حل مشكلات و احساس گیجی همراه می باشد. هم اكنون، درمان های رایج برای آلزایمر بر كاهش روند پیشرفت بعضی از علائم آن و كنترل تاثیر آن روی وضعیت رفتاری و روانی متمركز است.

در این بررسی جدید گروهی از متخصصان انگلیسی دریافتند دارویی كه تابحال برای درمان بیماری كبد مورد استفاده بوده می تواند به مقابله با بیماری آلزایمر هم كمك نماید.

پیش از این نتایج مطالعات نشان داده داروی "اورسودوكسی كولیك اسید" كه در درمان بیماری كبدی تجویز می شود، می تواند روند پیشرفت بیماری پاركینسون را متوقف نماید. در این مطالعه مشخص شد این دارو عملكرد میتوكندری را در بعضی مبتلایان به بیماری پاركینسون بهبود می دهد.

میتوكندری انرژی مورد نیاز سلول ها برای رشد و تقسیم شدن را تامین می كند.

در بیماری آلزایمر، عملكرد نامطلوب میتوكندری می تواند فاكتور موثری باشد و ظاهرا این تغییرات حتی قبل از آنكه پلاك های پروتئینی سمی در مغز انباشته شود، رخ می دهد.

محققان انگلیسی با عنایت به این شرایط تصمیم گرفتند تاثیر داروی اورسودوكسی كولیك اسید را برای مقابله با مشكل عملكرد نامطلوب میتوكندری در مبتلایان به آلزایمر مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، آنها با استفاده از بافت های جمع آوری شده از بیماران مبتلا به آلزایمر مشاهده نمودند كه داروی موجود در درمان بیماری كبد می تواند عملكرد میتوكندری را در بیماری آلزایمر هم بهبود بخشد.
1397/06/13
14:11:04
5.0 / 5
5522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است