چاره ای جدید برای بحران جهانی مقاومت آنتی بیوتیكی

چاره ای جدید برای بحران جهانی مقاومت آنتی بیوتیكی

دكتر میوه: متخصصان تكنیكی جدید برای حل بحران جهانی مقاومت آنتی بیوتیكی عرضه دادند كه این تكنیك مبتنی بر بی اثر كردن باكتری ها بدون نیاز به كشتن آنهاست.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، كارشناسان معتقدند كه بی اثر كردن باكتری ها بدون كشتن آن ها سبب كاهش احتمال رشد گونه های مقاوم می گردد.
متخصصان یك تیم تحقیقاتی از دانشكده پزشكی دانشگاه "كیس وسترن ریورس كلیولند" طی آزمایشی دریافتند هنگامی كه موش ها با نوعی از مولكول های كوچك با قابلیت متوقف كردن تولید سموم در باكتری ها درمان می شوند از نوعی عفونت خونی سپتیسمی نجات می یابند.
در صورتیكه این یافته ها در مورد انسان ها هم صدق كند، امكان دارد برای درمان سپتیسمی دیگر نیازی به استفاده از آنتی بیوتیك ها نباشد.
طبق این مطالعه مولكول های كوچك می توانند اثربخشی آنتی بیوتیك ها را بالا برند. چون كه موش هایی كه با هر دو نوع درمان علاج شده بودند، باكتری های كمتری نسبت به موش هایی كه فقط با آنتی بیوتیك درمان شده بودند در خونشان وجود داشت.
برای افراد سالم مانند ورزشكارانی كه به سپتیسمی مبتلا شده اند استفاده از درمان با این مولكولهای كوچك به تنهایی می تواند كافی باشد. اما برای افرادی كه سیستم ایمنی ضعیفی دارند، تركیب این درمان با آنتی بیوتیك ها موثر است. چون كه این مولكول های كوچك فعالیت آنتی بیوتیك های معمولی مانند پنی سیلین را تقویت كرده و می توانند به حل معضل مقاومت آنتی بیوتیكی كمك كنند.
این مولكولهای كوچك كه در این نوع از درمان مورد استفاده قرار می گیرند به گونه ای اثر می كنند كه این باكتری ها را از تولید سمومی كه سلول های ایمنی را از بین می برند، باز می دارند.
به گزارش سایت تخصصی مدیكال نیوز تودی، طبق بررسی های جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی این گونه برآورد می گردد كه سالانه ۱۰ میلیون نفر می توانند در معرض خطر جهانی مقاومت آنتی بیوتیكی قرار بگیرند. بحران مقاومت آنتی بیوتیكی هم اكنون به اندازه ای در جهان توسعه یافته كه برای برخی عفونت ها هیچ آنتی بیوتیك موثری باقی نمانده است.1397/07/28
20:07:27
5.0 / 5
5216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است