گزارش جدید محققان؛

راهكارهای پیشگیری از نارسایی قلبی را بشناسید

راهكارهای پیشگیری از نارسایی قلبی را بشناسید

دكتر میوه: بر اساس گزارش جدید محققان، افراد میانسالی كه از چاقی، فشارخون بالا و دیابت پیشگیری كرده باشند، كمتر از سایر افراد در سنین بالاتر دچار نارسایی قلبی خواهند شد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، پژوهشگران دریافته اند یك فرد ۴۵ ساله بدون این سه فاكتور پرخطر اصلی به اندازه ۸۶ درصد كمتر در معرض نارسایی قلبی نسبت به سایر افراد دارای كنترل ضعیف بر وزن، فشارخون و قند خون است.
دكتر جان ویكینز، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نورث وسترن شیكاگو، در این باره می گوید: «عادات و سبك زندگی خوب به پیشگیری از چاقی، فشارخون بالا و دیابت در خیلی از افراد كمك می نماید كه اساساً به كاهش احتمال مبتلا شدن به بیماری قلبی-عروقی در سنین بالاتر منجر خواهد شد.»
به گفته محققان، هر اقدامی باید در جهت حفظ وزن سالم بدن صورت گیرد كه شامل پیروی از رژیم غذایی سالم برای قلب و حفظ فعالیت فیزیكی، و كنترل منظم فشارخون و قندخون است.
در این مطالعه، تیم تحقیق داده های ۴ مطالعه مربوط به قلب را كه بین سال های ۱۹۴۸ تا ۱۹۸۷ در آمریكا انجام شده بود را مورد بررسی قرار دادند.
در طول سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸، محققان وضعیت بالغ بر ۱۹ هزار زن و مرد را كه سلامت قلب شان در سن ۴۵ سالگی ارزیابی شده بود را تحت نظر قرار دادند. محققان همینطور وضعیت قلبی ۲۴ هزار نفر دیگر را در سن ۵۵ سالگی پیگیری كردند.
یافته ها نشان داد در حدود ۱۷۰۰ نفر در سن ۴۵ سالگی و در حدود ۳۰۰۰ نفر در ۵۵ سالگی مبتلا به نارسایی قلبی شده بودند.
اما مردانی كه در سن ۴۵ سالگی بدون فشارخون بالا، دیابت و چاقی بودند در مقایسه با مردانی كه این مشكلات را داشتند حدود ۱۱ سال بیشتر بدون نارسایی قلبی زندگی كردند. در مورد زنان این فایده در حدود ۱۵ سال بودند.
به طورمیانگین زنان و مردان بدون هر یك از این سه فاكتور مهم قلبی به ترتیب ۳۸ و ۳۵ سال بیشتر و بدون مبتلا شدن به نارسایی قلبی عمر كردند.

1397/08/02
19:27:18
5.0 / 5
4817
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است