افزایش تعرفه هتلینگ بیمارستان ها در انتظار تصمیم دولت

افزایش تعرفه هتلینگ بیمارستان ها در انتظار تصمیم دولت

دكتر میوه: وزیر بهداشت ضمن اشاره به سرانجام درخواست ارائه شده به دولت برای افزایش تعرفه های پزشكی در نیمه دوم امسال، اظهار داشت: برای تعرفه های ۹۸ هم حداقل انتظارمان این است كه هزینه تمام شده در سال ۹۷ به علاوه نرخ تورم در سال ۹۸ به صورت دقیق دیده و محاسبه شود.دكتر سیدحسن هاشمی در گفت وگو با ایسنا، درباره سرانجام افزایش تعرفه ها در نیمه دوم سال ۹۷، اظهار داشت: با عنایت به تغییراتی كه در بازار صورت گرفت و به دنبال افزایش هزینه های مراكز درمانی، شورای عالی بیمه مصوبه ای برای همه بخش ها شامل دولتی، خیریه ها و خصوصی داشت كه بر مبنای آن قرار شد به تعرفه های فعلی ۵.۵ درصد اضافه شود.

وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه رشد دستمزد صفر بوده، تغییری نكرده و هیچ افزایشی نداشته است، اگر در این زمینه مصرّند و نمی خواهند به دستمزدها رقمی را اضافه كنند، حداقل در بخش هتلینگ كه شامل تهیه ارزاق، ایاب وذهاب و خدماتی است كه به صورت سرپایی برای بیماران انجام می شود، ۵.۵ درصد اضافه شود. هم اكنون منتظریم تا هیات وزیران در این زمینه تصمیم بگیرد.

هاشمی با اشاره به اینكه در عین حال برای سال آینده هم پیش از اینكه بودجه تقدیم مجلس شود، شورای عالی بیمه نظرش را درباره تعرفه ها اعلام خواهد كرد، اضافه كرد: این مورد در دستور كار جلسه بعدی شورای عالی بیمه قرار دارد كه تعرفه های سال ۹۸ را با كمك نظام پزشكی و همینطور سازمان برنامه و بودجه، بیمه ها و وزارت اقتصاد تقدیم دولت كند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینكه كارشناسان روی تعرفه های سال آینده كار می كنند، اظهار نمود: حداقل انتظارمان این است كه در تعرفه های سال آینده، هزینه تمام شده در سال ۹۷ به علاوه نرخ تورم در سال ۹۸ به صورت دقیق دیده و محاسبه شود. در غیر این صورت این بخش صدمه جدی خواهد دید. ازاین رو انتظار این است كه شورای عالی بیمه جز به منطق اقتصادی در این حوره به نكته دیگری توجه نكند. در عین حال كمك هم كنند كه بیمه ها بتوانند این دفعه را بردارند و این كمك هم باید با استفاده از بودجه صورت گیرد.
1397/08/26
15:56:56
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است