حمله قلبی می تواند نشانه اولیه سرطان باشد

حمله قلبی می تواند نشانه اولیه سرطان باشد

دكتر میوه: آزمایش ها نشان داده است كه حمله قلبی و سكته مغزی می تواند نشانه اولیه سرطان باشد.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، متخصصان آمریكایی به بررسی اطلاعات پزشكی ۳۷۴ هزار و ۳۳۱ بیمار با میانگین سنی ۷۶ سال پرداختند كه در فاصله سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ بیماری سرطان در آنان تشخیص داده شده بود. سپس اطلاعات پزشكی این بیماران با گروه دیگری كه به این بیماری گرفتار نبودند مورد مقایسه قرار گرفت.

آنها همین طور موارد حمله قلبی و سكته مغزی را در هر دو گروه شركت كننده یك سال قبل از تشخیص مبتلاشدن به سرطان بررسی كردند. به قول این متخصصان در هفت ماه نخست هیچ تفاوتی بین دو گروه مشاهده نشد. هرچند، از این زمان به بعد خطر بروز مشكلات قلبی-عروقی در افرادی كه بعدها به بیماری سرطان مبتلا شدند بیشتر بوده است.

محققان اظهار داشتند: در مدت یك ماه قبل از تشخیص بیماری سرطان، خطر حمله قلبی و سكته مغزی در این بیماران بیشتر از پنج برابر بوده است.

به گزارش نیویورك تایمز، همین طور بیشترین خطر در افرادی بوده كه به دو نوع سرطان ریه و روده مبتلا شده اند. گفته شده بیماری سرطان قبل از آنكه قابل تشخیص شود در عملكرد سیستم گردش خون اختلال به وجود آورده و سبب لختگی خون و مشكلات قلبی-عروقی میگردد.
1397/10/01
15:46:33
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است