نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس تاكید كرد:

غربالگری بیماری های ژنتیكی نیازمند برنامه ریزی حمایتی و مشاوره ای

غربالگری بیماری های ژنتیكی نیازمند برنامه ریزی حمایتی و مشاوره ای

به گزارش دكتر میوه نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس با اشاره به اینكه خیلی از بیماری های ژنتیكی قابل پیشگیری است، اظهار داشت: غربالگری این بیماری ها با آزمایش تخصصی نیازمند برنامه ریزی حمایتی و مشاوره ای است.به گزارش دكتر میوه به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده سمنان، سرخه و مهدی شهر در مجلس، احمد همتی با اشاره به اینكه خیلی از بیماری های ژنتیكی قابل پیشگیری است، اضافه كرد: غربالگری بیماری های ژنتیكی با آزمایشات تخصصی در حوزه بهداشت ودرمان نیازمند برنامه ریزی حمایتی و مشاوره ای است.
وی اضافه كرد: بخش عمده ای از بیماری های ژنتیكی در حوزه پزشكی به شرط اینكه اقدامات پیشگیرانه در حوزه بهداشت و ژنتیك مورد حمایت قرار گیرد، قابل پیشگیری خواهند بود كه این امر تاكید مجلس است.
نماینده مردم سمنان و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه حساسیت و كنترل بیماری های ژنتیكی درحوزه درمان به حدی است كه مجلس شورای اسلامی در خلال مصوبه ای این بیماران را مورد حمایت قرار داده است، خاطرنشان كرد: یكی از راهكارهای اساسی و مولد برای پیشگیری از شیوع بیماری های ژنتیكی، كنترل شرایط ژنتیكی، قبل و پس از ازدواج است.
همتی افزود: آگاهی بخشی به جامعه، كنترل روند بیماری های ژنتیكی در چارچوب اجرایی كامل طرح پزشك خانواده امكان پذیر بوده و این در شرایطی است كه در همه حال جلوگیری از درمان در حوزه بهداشت ودرمان مفید تر واقع شده است.
وی اضافه كرد: خوشبختانه در طرح پزشك خانواده، پزشكان اطفال نیزگنجانده شده اند كه این امر می تواند ازشیوع بیماری های ژنتیكی در حوزه اطفال هم به نحو مطلوبی جلوگیری كند.
عضو كمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با اشاره به اینكه خیلی از بیماری های ژنتیكی قابل پیشگیری است، یادآورشد: غربالگری بیماری های ژنتیكی با آزمایشات تخصصی در حوزه بهداشت و درمان نیازمند برنامه ریزی اساسی وحمایتی است.

1398/04/06
11:11:17
5.0 / 5
4812
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است